LimeSurvey Develop - en to mn translation catalogue (2239 entries)

en: %s cannot be left empty
mn: %s хоосон үлдээж болохгүй

en: %s duplicate records removed
mn: %s хуулбар бичлэг арилсан

en: %s entries were not copied because they already existed
mn: % оруулалт нь хуулсан биш яагаад гэвэл тэд аль хэдийн байсан.

en: %s field(s) were successfully added.
mn: %s салбар амжиллттай нэмэгдлээ

en: %s lines had a mismatching number of fields.
mn: %s холбоос нь салбарын алдагдсан тааралтын тоотой байна

en: %s min. %s sec.
mn: % мин % секунд

en: %s new participants were created
mn: %s шинэ оролцогч бүтээсэн байна

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
mn: %s бүхий хуучин хариу дүнгүүд болон бичлэгүүдийн хугацаа амжилттай импортлогдлоо

en: %s old response(s) were successfully imported.
mn: %s бүхий хуучийн хариу дүнгүүд амжилттай импортлогдлоо

en: %s participants have been copied to the central participants table
mn: % оролцогч нь төв оролцогч хүснэгтээс аль хэдийн хуулчихсан.

en: %s participants have been shared
mn: %s бүхий оролцогч шейр хийчихсэн байна

en: %s records found in CSV file
mn: CSV файлд %s бичлэг олдсон

en: %s records have empty mandatory fields
mn: %s бичлэг хоосон албадмал салбартай

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
mn: %s бүхий бичлэг атрибут үр дүнгээр буруу эсвэл бүрэн дууссан байна

en: %s records imported
mn: %s бичлэг импортлогдсон

en: %s records in CSV
mn: %s CSV дахь бичлэг

en: %s records met minimum requirements
mn: %s бичлэг минимум шаардлагыг хангалаа

en: %s records were duplicate but had attributes updated
mn:  %s бичлэг хуулбарлагдсан байна гэхдээ онцлог шинж бүхий шинэчлэлт хийгдсэн

en: %s records with invalid email address removed
mn: %s бичлэг хүчингүй е- мейлтэй  эсвэл хаяг нь арилсан байна

en: %s%% completed
mn: %s%% дууссан

en: 'Other:' comment mandatory
mn: " бусад" албадмал сэтгэгдэл үлдээх

en: (Autodetect)
mn: автоилрүүлэлт

en: (Iconv Library not installed)
mn: (сан дах дүрснүүд инсталл хийгдээгүй байгаа )

en: (No target question)
mn: оноосон асуулт алга

en: (None)
mn: (Байхгүй)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
mn: тал бүрийн хаяг тавихаар бол Ctrl товчийг ашиглана уу

en: (Sub-)question width
mn: (дэд) асуултын өргөн

en: 16 or up
mn: 16 эсвэл дээшээ

en: 1st quartile (Q1)
mn: эхний удаагын  дөрөвний нэг

en: 1st time limit warning CSS style
mn: хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга CSS хэлбэр дээр эхний удаа гарч ирнэ

en: 1st time limit warning message
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн анхааруулга мессэж эхний удаа

en: 1st time limit warning message display time
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн анхааруулга мессэж дэлгэцэн дээр эхний удаа гарч ирнэ

en: 1st time limit warning message timer
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн анхааруулга мессэж хугацааны хэмжүүр  дээр эхний удаа  гарч ирнэ.

en: 2nd quartile (Median)
mn: 2дах удаагын  дөрөвний нэг

en: 2nd time limit warning CSS style
mn: 2 дах хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга CSS  хэлбэр

en: 2nd time limit warning message
mn: 2 дах удаагаа хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга мессэж

en: 2nd time limit warning message display time
mn: 2 дах удаагаа хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга мессэж дэлгэцийн цагт

en: 2nd time limit warning message timer
mn: хугацаа хэмжүүрд хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга мессэж 2 дах удаагаа

en: 3rd quartile (Q3)
mn: 3 дах удаагын  дөрөвний нэг

en: 5 Point Choice
mn: 5 онооны  сонголт

en: 7bit Swedish
mn: 7бит швед

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
mn: Энэ хүснэгтийн буцаалт хийгдсэн ба системийн удирдлагаар хандалт хийгдэж чадсан

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
mn: Хэрэв та цааш үргэлжлүүлэх бол энэ хүснэгт буцаалт хийх болно. таны системийн удирдагч энэ хүснэгтийг цааш үргэлжлүүлэх болно

en: A database named "%s" already exists.
mn: "%s" нэртэй өгөгдлийн сан үүссэн байна.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
mn: Идэвхгүй судалгаа хэрэглэхэд тохиромжгүй оролцогчидтой. (зөвхөн мессэжээр хэлдэг судалгааг харуулахдаа )

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
mn: А асуултын индексийг үзүүлэх болно ; оролцогч нь харсан асуулт хооронд шилжих болно

en: A username was not supplied or the username is invalid.
mn: Хэрэглэгчийн нэр оруулаагүй эсвэл оруулсан нэр буруу.

en: AND/OR Date is
mn: AND/OR Өдөр бол

en: ARMSCII-8 Armenian
mn: ARMSCII-8 Aрмейн

en: Abbreviated question text
mn: хураангуйлсан текстэн асуулт

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
mn: .  Асуултын, групыг, параметрийн өөрчлөлтөд одоо хүртэл хязгаар хүчинтэй.

en: Absolute value
mn: Абсолют утга

en: Access
mn: хүрэх боломж

en: Access denied
mn: хандалт татгалзсан

en: Access denied!
mn: Хандалтыг татгалзсан!

en: Action
mn: үйлдэл

en: Action to perform when time limit is up
mn: Хугцааны хязгаао нь хүрвэл үйлдэлийг гүйцэтгэнэ

en: Actions
mn: үйлдэл

en: Activate Survey
mn: идэвхтэй судалгаа

en: Activate quotas
mn: Квот идэвхжүүлэх

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
mn: хэрэглэгчийн сонгосон байршлыын оруулсан салбарыг зураглал дээр үзүүлэхэд идэвхтэй

en: Active
mn: Идэвхитэй

en: Active filters:
mn: Идэвхтэй шүүлтүүр:

en: Active survey ID
mn: Идэвхтэй судалгааны ID

en: Active surveys
mn: идэвхтэй судлаачид

en: Add
mn: нэмэх

en: Add URL parameter
mn: URL параметрийг нэмэх

en: Add a language:
mn:  хэл нэмэх

en: Add a new language
mn: Шинэ хэл суулгах

en: Add a new question
mn: шинэ асуулт нэмэх

en: Add a prefix to the answer field
mn: салбар хариултад угтвар нэмэх

en: Add a suffix to the answer field
mn: Хариултын хэсэгт дагвар нэмэх

en: Add and edit conditions
mn: нөхцөл нэмэх  ба засварлах

en: Add another record
mn: өөр бичлэг нэмэх

en: Add answer
mn: хариулт нэмэх

en: Add attribute
mn: Атрибум нэмэх

en: Add condition
mn: нөхцөл нэмэх

en: Add condition to this scenario
mn: Энэ хувилбарт нөхцөл нэмэх

en: Add dropdown field
mn: Dropdown талбар нэмэх

en: Add fields
mn: салбар нэмэх

en: Add group
mn: 	груп нэмэх

en: Add language
mn: Хэл нэмэх

en: Add multiple conditions without a page reload
mn: Хуудсыг дахин дуудахгүйгээр олон нөхцөл нэмэх

en: Add new attribute
mn: Шинэ аттрибут нэмэх

en: Add new question to group
mn: груп руу шинэ асуулт нэмэх

en: Add new quota
mn: Шинэ квот нэмэх

en: Add new user group
mn: 	групд шинэ хэрэглэгчийг нэмэх

en: Add or delete groups
mn: групуудыг нэмэх эсвэл ус тгах

en: Add or delete questions
mn: асуултыг нэмэх эсвэл устгах

en: Add or delete subquestions or change their codes
mn: эдгээр кодыг өөрчлөх эсвэл дэд асуултыг нэмэх эсвэл утсгах

en: Add participant
mn: Оролцогч нэмэх

en: Add participant to survey
mn: судалгаа руу оролцогч нэмэх

en: Add participant to survey|Add participants to survey
mn: Оролцогчийг судалгаанд нэмэх|Оролцогчдыг судалгаанд нэмэх

en: Add participants to central database
mn: төв мэдээллийн санд оролцогч нэмэх

en: Add participants to survey
mn: судалгаанд оролцогчыг нэмэх

en: Add question
mn: асуулт нэмэх

en: Add question group
mn:  асуултын груп нэмэх

en: Add scenario
mn: дүр зураг нэмэх

en: Add the selected participant to survey.|Add the {n} selected participants to survey.
mn: Сонгосон оролцогчийг судалгаанд нэмэх.|Сонгосон {n} оролцогчийг судалгаанд нэмэх.

en: Add to blacklist?
mn: Блоклох уу?

en: Add token entry
mn: оруулсан тэмдэгт нэмэх

en: Add user
mn: хэрэглэгч нэмэх

en: Add user group
mn: хэрэглэгчийн групыг нэмэх

en: Add value
mn: үр дүнг нэмэх

en: Additional Languages
mn: нэмэлт хэл

en: Admin login name
mn: админ нэвтрэх нэр

en: Admin login password
mn:  админ нууц үг нэвтрэх

en: Administration
mn: удирдагч

en: Administrator credentials
mn: удирдагчын ажлын байрны тодорхойлолт

en: Administrator email
mn: удирдагчын  е-мейл

en: Administrator name
mn: удирдлагын нэр

en: Administrator name:
mn: удирдагчын нэр

en: Administrator:
mn: удирдагч

en: Afrikaans
mn: Африк

en: After
mn: дараа нь

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
mn: судалгаанаас гадуурх дүүргэлтийг үргэлжлүүлэх эсвэл броузерийн цонхийг хадгалах товчийг дарсанаар дараа нь нь авч болно

en: Albanian
mn: албани

en: All
mn: бүгд

en: All answers are already selected in this quota.
mn: Бүх хариулт аль хэдийн квоттой болчихсон

en: All answers meet consistency standards.
mn: Бүх хариулт тогтвортой байх стандарт нийлнэ

en: All assessments meet consistency standards.
mn: Бүх үнэлгээ тогтвортой байх стандарт нийлнэ

en: All conditions for this question have been deleted.
mn: Энэ асуултын бүх нөхцөл устгагдлаа.

en: All conditions in this survey have been deleted.
mn: Энэ судалгааны бүх нөхцөл устчихсан

en: All conditions meet consistency standards.
mn: Бүх нөхцөлд тогтвортой байх стандартуудад нийлнэ.

en: All conditions scenarios were renumbered.
mn: Бүх нөхцөл дахин дугаарлагдсан

en: All default values meet consistency standards.
mn: Бүх үл биелэх үр дүнгүүд тогтвортой байх стандарт нийлнэ.

en: All groups meet consistency standards.
mn: бүх групууд тогтвортой байх стандарт нийлнэ.

en: All in one
mn: Бүгд нэг дор

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
mn: хэрэглэгчийг судалгааны бүгдийг нь % рүү шилжүүлсэн

en: All old survey tables meet consistency standards.
mn: бүх хуучин хүснэгтэн судалгаа тогтвортой байх стандарт нийлнэ.

en: All participant information is lost.
mn: Бүх оролцогчдын мэдээлэл алдагдсан.

en: All question attributes meet consistency standards.
mn: бүх асуултанд хамааруулсан тогтвортой байх стандарт нийлнэ.

en: All questions meet consistency standards.
mn: Бүх асуулт тогтвортой байх стандарт нийлнэ.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
mn: Бүх асуулт, хариулт, гэх мэт арилгасан хэлнүүд алдагдах болно. Итгэлтэй байна уу?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
mn: Бүх асуулт, груп, параметрүүд дахин засварлаж болохоор боллоо

en: All quota language settings meet consistency standards.
mn: Бүх тохируулга бүхий хашилт тогтвортой стандарт нийлнэ

en: All quota quota members meet consistency standards.
mn: Бүх хашилтын гишүүдийн хашилт тогтвортой стандарт нийлнэ

en: All quotas meet consistency standards.
mn: Бүх хашилт тогтвортой байх стандарт нийлнэ.

en: All responses
mn: бүх үр дүнгүүд

en: All survey language settings meet consistency standards.
mn: Бүх тохируулга бүхий хэл судалгаа тогтвортой байх стандарт нийлнэ

en: All surveys meet consistency standards.
mn: бүх судалгаа тогтвортой байх стандарт нийлнэ

en: All tokens
mn: бүх тэмдэгтүүд

en: Allow only numerical input
mn: Зөвхөн тоо оруулж болно

en: Allow only numerical input for 'Other' text
mn: "бусад" текстэд зөвхөн тооны утга оруулахыг зөвшөөрөх

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
mn:  хардансанд тэр эрэгтэйг/ тэр эмэгэйг оруулах оролцогч болохыг хүлээн зөвшөөр

en: Allow user to modify his last answers before terminate survey.
mn: Судалгаа дуусахаас өмнө сүүлчийн хариултуудаа өөрчлөх боломжийг хэрэглэгчид олгох.

en: Allowed file types
mn: Зөвшөөрөгдсөн файлын төрөл

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
mn: форматаас таслалаар  тусгаарлагдсан файлийн төрлийг зөвшөөрсөн жишээлбэл: pdf,doc,odt

en: Always
mn: дандаа, үргэлж,

en: Always hide this question
mn: Энэ асуултийг нуу

en: Amharic
mn: этиоп улсын үндэсний хэл

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
mn: Таны цахим шуудангийн хаягт энэхүү судалгаанд хандах мэдээллийг илгээлээ. Та имэйлээр ирсэн холбоосоор орж цааш үргэлжлүүлнэ үү.

en: An email has been sent with details about your saved survey
mn: таны хадгалсан судалгааны тухай детиалтай нь е-мейл рүү чин илгээчихсэн

en: An email with a generated password was sent to the user.
mn: Нууц үгийг автоматаар үүсгэж хэрэглэгч уруу имэйлээр илгээлээ.

en: An error occurred saving a response to survey id
mn: гарсан алдааны  харилтыг судалгааны нэр лүү хадгалж байна

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
mn: хугацаа нь дууссан судалгаа нь оролцогчидод хэрэглэхэд тохиромжгүй ( тэд зөвхөн )

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
mn: засагдахааргүй алдаа шинэчлэх үед гардаг. алдааны элементүүд

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
mn:  санаандгүй алдаа гарсан байна, таны хариулт хадгалагдаж чадсангүй

en: Anonymized responses
mn: нэргүй хариу дүнгүүд

en: Anonymized responses?
mn: Нэргүй үр дүнгүүд?

en: Answer
mn: хариулт

en: Answer codes
mn: хариултын код

en: Answer matched (regexp)
mn: Хариулттай тохирсон (regexp)

en: Answer options
mn: Хариултын сонголтууд

en: Answer options were successfully saved.
mn: Сонголтот хариулт амжилттай хадгалагдлаа

en: Answer prefix
mn: угтвар хариулт

en: Answer suffix
mn: Дагвар хариулт

en: Answer was
mn: Хариулт нь:

en: Answer was NOT
mn: Хариулт биш байлаа

en: Answer was greater than
mn: хариулт нь их байсан

en: Answer was greater than or equal to
mn: Хариулт нь их буюу тэнцүү

en: Answer was less than
mn: хариулт нь бага байсан

en: Answer was less than or equal to
mn: хариулт нь их эсвэл тэнцүү

en: Answers
mn: харгиултууд

en: Answers and tokens have been re-opened.
mn: хариулт болон тэмдэгт аль хэдийн дахин нээгдсэн байна.

en: Answers cleared
mn: Хариултууд арчигдлаа

en: Answers from this response
mn: энэ хариу дүнгээс хариулах

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
mn: бланк код эсвэл 0 кодтой хариултыг зөвшөөрөхгүй, мөн хадгалагдахгүй

en: Apr
mn: 4 сар

en: Arabic
mn: араб

en: Arc cosine
mn: нум хэлбэрийн косинус

en: Arc sine
mn: нум хэлбэрийн синус

en: Arc tangent
mn: нум хэлбэрийн тангенс

en: Arc tangent of two variables
mn: 2 хувьсах хэмжигдэхүүн бүхий нуман тангенс

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
mn: зарим бүрэн татагдаагүй хариулт болон дахин татах хэсэг дэх хариулт болон тэмдэгтүүдийг *устгах* эсэхтэй итгэлтэй байна уу?

en: Are you sure you want to activate all selected quotas?
mn: Сонгосон квотуудыг идэвхжүүлэхдээ итгэлтэй байна уу?

en: Are you sure you want to deactivate all selected quotas?
mn: Сонгосон квотуудыг идэвхгүй болгохдоо итгэлтэй байна уу?

en: Are you sure you want to delete all conditions for this question?
mn: Та энэ асуултын бүх нөхцлийг үнэхээр устгах гэж байна уу?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
mn: Та энэ дүр зургад тавигдсан нөхцөлүүдийг бүгдийг нь устгахыг хүсэж байгаадаа итгэлтэй байна уу?

en: Are you sure you want to delete all selected quotas?
mn: Бүх сонгосон квотыг устгахад итгэлтэй байна уу

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
mn: Идэвхжүүлсэн оруулалтыг устгахыг үнэхээр хүсэж байна уу?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
mn: Та энэ URL параметрийг утсгана гэлэгтэй итгэлтэй байна уу?

en: Are you sure you want to delete this condition?
mn: энэ асуулт нэмэгдэх боломжгүй. Та асуултын кодыг оруулсан байх ёстой.

en: Are you sure you want to delete this entry?
mn: Энэ оруулалтыг устгахыг та хүсэж байгаадаа итгэлтэй байна уу?

en: Arithmetic mean
mn: арифметик утга

en: Array
mn: Хүснэгт

en: Array (10 Point Choice)
mn:  хүснэгт ( 10  онооны  сонголт )

en: Array (5 Point Choice)
mn:  хүснэт (5 онооны  сонголт )

en: Array (Increase/Same/Decrease)
mn: хүснэгт (өсөх / тэнцэх / буурах )

en: Array (Numbers)
mn: Хүснэгт (тоо)

en: Array (Texts)
mn: Хүснэгт (текст)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
mn: хүснэгт (тимй/ үгүй / тодорхойгүй )

en: Array by column
mn: баганан хүснэгт

en: Array dual scale
mn: давхар хуваарь бүхий хүснэгт

en: Array filter
mn: салбар матриц

en: Array filter exclusion
mn: салбар матрицыг оруулахгүй байх

en: Array filter style
mn: шүүгдсэн үзүүлэн бүхий хэлбэр

en: Arrays
mn: хүснэгтүүд

en: As a last step you should clear your browser cache now.
mn: Сүүлийн алхам: Та яг одоо хөтчийнхөө холбоосуудыг устгана уу.

en: Assessment details
mn: үнэлгээний детиалиуд

en: Assessment group score
mn: групын онооны үнэлгээ

en: Assessment heading
mn: үнэлгээний гарчиг

en: Assessment rules
mn: үнэлгээний дүрэм

en: Assessment value
mn: Үнэлгээний утга

en: Assessment:
mn: үнэлгээ

en: Assessments
mn: үнэлгээ

en: Assessments mode not activated
mn: үнэлгээний горим идэвхгүй байна

en: Assigning a new value to a variable.
mn: Хувьсагчид шинэ утга олгож байна.

en: At beginning
mn: эхлэж байгаа хэсэгт

en: At end
mn: төгсгөл хэсэгт

en: At least one installed
mn: хамгийн багадаа нэгийгн инсталл хийсэн

en: Attribute
mn: Аттрибут

en: Attribute display setting updated
mn: Атрибутын дэлгэцийн тохиргоо шинчлэгдлээ

en: Attribute field
mn: артрибут салбар

en: Attribute management
mn: атрибут  менежмент

en: Attribute name:
mn: атрибут нэр

en: Attribute settings
mn: атрибут тохиргоо

en: Attribute type
mn: атрибут төрөл

en: Attribute type:
mn: атрибут төрөл

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
mn: онцлог шинжтэй үр дүнг байсан оролцогч бичлэгийн тэмдэгтээс шинэчлэчихсэн

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
mn: онцлог шинжтэй үр дүнг байсан оролцогч бичлэгийн тэмдэгтээс шинэчлэчихсэн

en: Attribute visible:
mn: атрибут үзэгдэх

en: Attributes to be created
mn: бүтээгдсэн онцлог шинж

en: Attributes to export:
mn: атрибутыг экспортлох

en: Aug
mn: 8 сар

en: Auto
mn: автомат

en: Auto Translate
mn: автомат орчуулга

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
mn: хэрэв бусад бүгд нь шалгагдсан бол онцгой эрхт сонголт нь автоматаар шалгагдана

en: Autoload URL
mn: URL 	автоматаар татаж авах

en: Autoload URL:
mn: Өөрөө ачааллах URL:

en: Automatic
mn:  автомат

en: Available languages:
mn: идэвхтэй буй  хэл

en: Average
mn: Дундаж

en: Average file size
mn: дундаж багтаамжтай файл

en: Average interview time:
mn: ярилцлага авах  дундаж хугацаа:

en: Average no. of files per respondent
mn: тухайэ файлыг хариуцагч этгээдиийн дундаж байхгүй

en: Average size per respondent
mn: тухайн хариуцагт бүрдэх дундаж багтаамж

en: Back
mn: Буцах

en: Back to Response Import
mn: импортын хариу үйлдэлд буцан оч

en: Back to main menu
mn: үндсэн цэс рүү буцах

en: Bar chart
mn: бар график

en: Base language
mn: Үндсэн хэл

en: Base language:
mn:  үндсэн хэл

en: Basic admin notification
mn: үндсэн админий мэдэгдэл

en: Basic attributes
mn: Үндсэн аттрибутууд

en: Basic email notification is sent to:
mn: үндсэн е-мейл мэдэгдэл илгээх

en: Basic settings
mn: Үндсэн тохируулга

en: Basque
mn: баск

en: Before
mn: өмнө нь

en: Bengali
mn: Бенгал

en: Big5 Traditional Chinese
mn: Big5 уламжлалт  хятад

en: Binary pseudo charset
mn: хос хуурмаг компьютер хэрэглэгчийн тэмдэгтийн груп

en: Binary safe case-insensitive string comparison
mn: давхар баталгаажсан  кейсэн мэдээгүй хэлхээн харьцуулалт

en: Binary safe string comparison
mn: давхар баталгаажсан хэлхээн харьцуулалт

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
mn: хардансанд  судалгааны бүх чөлөөтэй оролцогчдыг дэлхий хэмжээний салбарын ядаж нэг ямар нэгэн нэмэгдсэн шинэ судалгаанд тавих

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
mn: хардансанд оруулсан оролцогчдыг дэлхий хэмжээний салбарын ядаж нэг ямар нэгэн нэмэгдсэн шинэ судалгаанд тавих

en: Blacklist settings
mn: хардансны тохиргоо

en: Blacklist user:
mn: Блоклогдсон хэрэглэгч:

en: Blacklisted
mn: хардансанд оруулсан

en: Blacklisted participants
mn: хардансанд оруулсан оролцогчид

en: Bosnian
mn: босни

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
mn: ойлтын  процесс нь аппликейшнэд  эсвэл тухайлсан судалгаанд идэвхгүй болсон-

en: Bounce settings
mn: ойх тохиргоо

en: Bounce settings have been saved.
mn:  Ойх тохиргоо хадгалагдчихсан

en: Browse
mn: броуз

en: Browse responses
mn: броузын үр дүн

en: Browse saved responses
mn: хадгалагдсан хариу үйлдлийг броузлэх

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
mn: хувилбар дугаар амжилттай шинэчлэгдлээ %s

en: Bulgarian
mn: болгар

en: But this one isn't.
mn: Гэхдээ энэ бол биш.

en: By question group
mn: Асуултын бүлгээр

en: CPDB CSV summary
mn: хураангуй  CPDB CSV

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
mn: CSS хэлбэр дэх хугацааг буурах дарааллаар дэлгэцэн дээр байрлуулан харуулсан мессэж

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
mn: “хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн мессэж”-ыг CSS  хэлбэрт үзүүлэх

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
mn: "хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга" мессэж дэлгэцэнд гарч ирэхэд CSS хэлбэрийг ашигласан

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
mn: 2 дах удаагаа хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга мессэж дэлгэцэд гарч ирэхэд CSS хэлбэрийг ашиглана.

en: CSV field names
mn: CSV салбарын нэрс

en: CSV input format
mn: CSV формат оруулах

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
mn: тооны жагсаалт дах энгийн стандарт хазайлтыг тооцоол

en: Calculate the sum of values in an array
mn: цуглуулагдсан үр дүнгийн нийлбэрийг тооцоол

en: Calculates the exponent of e
mn: е зэрэгт дэвшүүлэн тооцоол

en: Calculation
mn: тооцоолол

en: Can edit?
mn: Засаж болох уу?

en: Can't connect to the LDAP directory
mn: LDAP лавлагаа руу холбогдох боломжгүй

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
mn: шошгыг шинэчлэх боломжгүй учир нь та хуулбар код ашиглаж байна

en: Cancel
mn: цуцлах

en: Cannot be changed
mn: өөрчлөх боломжгүй

en: Cannot import the VVExport file.
mn: VV экспорт файлыг импортлох боломжгүй

en: Case-insensitive strstr
mn:  кейсэн мэдээгүй

en: Catalan
mn: каталан

en: Category separator
mn: ангилагч категори

en: Central participants database summary
mn: хураангй мэдээллийн сандах төв оролцогчид

en: Change log
mn: нэвтрэлтээ өөрчлөх

en: Change scenario number
mn: Хувилбарын дугаарыг өөрчилөх

en: Change settings
mn: Тохиргоог өөрчлөх

en: Change texts
mn: Текст солих

en: Change the display style of the month when using select boxes
mn: идэвхжүүлсэн хайрцагыг ашиглаж байх үед сарын хугацаанд дэлгэцийн хэлбэрийг өөрчилөх

en: Character set of file:
mn: файлийн тэмдэгтийн тохиргоо

en: Character set of the file:
mn: файлийн бусдаас ялгарах шинжийг тавих

en: Chart type
mn: графикын төрөл

en: Check again
mn: дахин шалгах

en: Check any that apply
mn: хандалтаа шалгах

en: Check data
mn: –мэдээллийг шалгана уу

en: Check if the content of a variable is a valid integer value
mn: Хувьсагчийн утга нь бүхэл тоо эсэхийг шалгана уу

en: Check survey logic for current question group
mn: одоогын асуултын групд судалгааны логикыг шалгах

en: Checkbox layout
mn: check box төлөвлөгөө

en: Checked
mn: шалгасан

en: Checking basic requirements...
mn: үндсэн нөхцалийг шалгаж байна

en: Checking existing LimeSurvey files...
mn: limesurvey оршин байгаа файлуудыг шалгаж байна.

en: Chinese (Simplified)
mn: хятад ( хялбарчилсан)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
mn: хятад (үндэсний – хонг конг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
mn: хятад (үндэсний – тайван)

en: Choice header
mn: гарчигийг сонгох

en: Choose one of the following answers
mn: дагалдах хариултуудаас нэгийг сонгоно уу

en: Choose the CSV file to upload:
mn:   сонгосон CSV  файлыг татаж авах

en: Choose the file to upload:
mn: татаж авах файлийг сонгох

en: Choose token fields:
mn: Токен талбаруудыг сонго:

en: Choose your language
mn: Өөрийн хэлээ сонгох

en: Clear
mn: арилгах, цэвэрлэх

en: Click here to log in.
mn: Энд дарж нэвтэрнэ үү.

en: Click on the following button if you want to
mn: хэрвээ та хүсэж байвал дагах товшилтийг дарна уу.

en: Click to adjust.
mn: Өөрчлөх бол дарна уу.

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
mn: "Тийм" товшилт нь нэг болгооггүй тэмдэгтэн жагсаалт дах бүх тэмдэгтийг боловсруулах болно

en: Close
mn: хаах , хаалт

en: Close editor
mn: Засварлагчийг хаах

en: Close the picker
mn: Сонголтыг хаах

en: Code
mn: код

en: Code filter
mn: шүүдсэн код

en: Code:
mn: код

en: Columns
mn: Багана

en: ComfortUpdate step %s
mn: сайн шиэчлэлт боллоо алхам %s

en: Comma
mn: таслал

en: Comma (,)
mn: таслал (,)

en: Comment
mn: Тайлбар

en: Comments
mn: Тайлбар

en: Compare a string to a regular expression pattern
mn: хэлхээ г энгийн үлгэрлэсэн илэрхийлэлтэй харьцуул

en: Comparison operator
mn: операторын харьцуулалт

en: Completed
mn: Дууссан

en: Completed responses only
mn: зөвхөн үр дүнгүүдийг дуусгах

en: Completed?
mn: Дууссан

en: Completion state:
mn: Гүйцэтгэлийн явц

en: Condition added.
mn: Шинэ нөхцөл нэмэгдсэн.

en: Condition updated.
mn: Нөхцөл шинэчлэгдлээ.

en: Conditional processing
mn: нөхцөлт процесс

en: Conditions
mn: нөхцөл

en: Conditions designer
mn: нөхцөлт дизайнер

en: Configuration
mn: конфигураци

en: Configuration directory is not writable
mn: Тохируулгын хавтас уруу хадгалах эрхгүй байна

en: Confirm password:
mn: Нууц үгээ давтана уу:

en: Confirm your admin password
mn: таны админын нууц дугаарыг хүлээн зөвшөөрөх

en: Confirmation
mn: нотолгоо

en: Confirmation email
mn: Баталгаажуулах имэйл

en: Confirmation email subject
mn: имэйлийн сэдэв баталгаажуулах

en: Confirmation email subject:
mn: субьект бүхий нотолгоо е-мейл

en: Confirmation of your participation in our survey
mn: Судалгаанд оролцсоныг тань баталгаажуулах

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
mn: Өгөгдлийн сантай холбогдсонгүй. Өгөгдлийн сангийн байршил, хэрэглэгчийн нэр, нууц үгийг шалгаад дахин оролдоно уу.

en: Constant
mn: тогтмол

en: Continue
mn: үргэлжлүүлэх

en: Continue?
mn: Үргэлжлүүлэх үү?

en: Convert N to:
mn: N-г хөрвүүлэх:

en: Convert Y to:
mn: Y-г хөрвүүлэх:

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
mn: 8 бит цуглуулгыг хэвлэмэл үнэлэгдсэн хэлхээ руу хөрвүүлэх

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
mn: хэвлэмэл үнэлэгдсэн хэлхээг 8 бит хэлхээ руу хөрвүүлэх

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
mn: HTML-ийн нэгжийг тэдгээрт харгалзах  бичгийг бүгдийг хөрвүүл (UTF-8 болон ENT_QUOTES-ыг үргэлж ашиглах)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
mn: Харгалзах  бичгийг бүгдийг нь HTML-ийн нэгжид хөрвүүл (UTF-8 болон ENT_QUOTES-ыг үргэлж ашиглах)

en: Convert resource links?
mn: Нөөцийн холбоосыг хөрвүүлэх

en: Convert spaces in question text to underscores:
mn: Асуултын текст дах хоосон зайг доогуур зураас болгох:

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
mn: тусгай HTML нэгжийг  буцаагаад бичиг рүү хөрвүүл (UTF-8 болон ENT_QUOTES-ыг үргэлж ашиглах)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
mn: тусгай бичгийг HTML-ийн нэгжид хөрвүүл (UTF-8 болон ENT_QUOTES-ыг үргэлж ашиглах)

en: Copy
mn: хуулах

en: Copy advanced settings?
mn: дэвшилтэт тохиргоог хуулах уу?

en: Copy answer options?
mn: Сонголтот хариултыг хуулах уу ?

en: Copy conditions
mn: нөхцөл хуулах

en: Copy failed
mn: Хуулж чадсангүй

en: Copy of survey is completed.
mn: Судалгааны хуулсан хэсэг дууслаа

en: Copy question
mn: асуулт хуулах

en: Copy subquestions?
mn: Дэд асуултыг хуулах уу

en: Copy survey
mn: Судалгааг хуулах

en: Cosine
mn: косинус

en: Could not delete user group.
mn: Хэрэглэгчийн групыг устгах боломжгүй

en: Could not delete user group. No group selected.
mn: Хэрэглэгчийн групыг устгах боломжгүй . груп сонгогдоогүй байна

en: Could not delete user. User was not supplied.
mn: Хэрэглэгчийг устгах боломжгүй. Хэрэглэгч нөөцлөгдөөгүй байсан

en: Could not insert all conditions.
mn: Нөхцөлүүдийг бүгдийг оруулж чадсангүй.

en: Could not modify user data.
mn: Хэрэглэгчийн мэдээлэлд өөрчлөлт оруулах боломжгүй

en: Could not update condition.
mn: Нөхцөлийг шинэчилж чадсангүй

en: Count
mn: Тоолох

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
mn: Харагдаж байгаа асуултанд хамаарах нийт тоонд хамаарсан асуулт болгоны нийт тоон байдал

en: Count the number of answered questions in the list
mn:  жагсаалт дах асуултуудын хариулагдсан тоог тоол.

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
mn: тэнцүү жагсаалтын эхний аргументын асуултанд хариулсан тоог тоол

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
mn: критиарагын нууц үгэн жагсаалтын асуултанд хариулсан тоог тоол. (олон жилийн дунджаас өндөр үр дүн)

en: Create
mn: бүтээх

en: Create a new question group inside your survey.
mn: Таны судалгаанд шинэ асуултын груп бүтээх

en: Create database
mn: Өгөгдлийн сан үүсгэх

en: Create one or more questions inside the new question group.
mn: .  Шинэ асууултын групд нэгээс илүү асуулт бүтээх

en: Create or import new label set(s)
mn: Шинэ шошгийг импортох эсвэл олгох

en: Create tokens
mn: Токен үүсгэх

en: Create, import, or copy survey
mn:  судалгааг бзтээх, имплотлох, хуулах

en: Create/edit user groups
mn: бүтэээх / хэрэглэгчийн групыг засварлах

en: Created by
mn: -аар бүтээсэн

en: Croatian
mn: хорват

en: Current
mn: одоогын

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
mn: Энэ судалгаанд одоогын ямар ч нэмэлт хэл тусгаагүй

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
mn: Энэ судалгаанд одоогын ямар ч нөхцөлийг тусгаагүй

en: Czech
mn: чех

en: Czech (informal)
mn: Чех хэл (энгийн)

en: DATA TO BE ENTERED
mn: мэдээллийн сан руу оруулсан

en: DEC West European
mn: DEC өмнөд европ

en: Danish
mn: дани

en: Data consistency check
mn: мэдээлэл тогтвортой байхыг шалгах

en: Data entry
mn: мэдээлэл оруулах

en: Data entry screen
mn: дэлгэцэнд мэдээлэл оруулах

en: Data redundancy check
mn: илүүдэл мэдээллийг шалгах

en: Data selection
mn: Өгөгдөл сонгох

en: Data selection:
mn: сонгогдсон мэдээлэл

en: Data view control
mn: мэдээллийн удирдлагыг харах

en: Database
mn: Өгөгдлийн сан

en: Database %s has been successfully populated.
mn: %s бааз уруу үндсэн өгөгдлийг амжилттай орууллаа.

en: Database configuration
mn: Өгөгдлийн сангийн тохиргоо

en: Database doesn't exist!
mn: Өгөгдлийн сан алга!

en: Database has been created.
mn: Өгөгдлийн санг үүсгэлээ.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
mn: мэдээллийн сан хувь хувилбарт амжилттай дэвшүүлэгдлээ

en: Database location
mn: мэдээллийн сангийн байршил

en: Database name
mn: мэдээллийн сангийн нэр

en: Database password
mn: мэдээллийн сангийн нууц үг

en: Database settings
mn: Өгөгдлийн сангийн тохиргоо

en: Database type
mn: мэдээллийн сангийн төрөл

en: Database upgrade
mn: мэдээллийн сан дэвшүүлэгдлээ

en: Database user
mn: мэдээллийн сангийн хэрэглэгч

en: Date
mn: өдөр  огноо

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
mn: Date (YYYY-MM-DD) тэнцүү

en: Date added
mn: өдөр нэмсэн

en: Date format:
mn: өдрийг форматлах

en: Date is
mn: огноо

en: Date last action
mn: Сүүлийн үйлдлийн огноо

en: Date saved
mn: Огноог хадгаллаа

en: Date stamp?
mn: Өөрчлөгдсөн өдөрт тэмдэглэгээ хийх үү

en: Date started
mn: эхэлсэн өдөр

en: Date submitted
mn: Илгээсэн огноо

en: Date/Time
mn: Огноо/Цаг

en: Date/Time format
mn: Өдөр/Цаг - ын формат

en: Datestamp
mn:  өдөрийн –тэмдэглэгээ

en: Day
mn: Өдөр

en: Deactivate Survey
mn: идэвхгүй болгох судалгаа

en: Deactivate quotas
mn: Квотуудыг идэвхгүй болгох

en: Deactivate survey
mn: идэвхгүй болгох судалгаа

en: Deactivated result tables
mn: идэвхгүй хүснэгтийн хариултууд

en: Deactivation
mn: идэвхгүй болгох

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
mn: хүндэт {FIRSTNAME}
    бид таныг судалгаанд оролцохыг урисан
    
    бид таныг судалгаа хийхээр тэмдэглэж авах ба Таныг оролцохыг хүсвэл таны хийхийг хүсэж байгаа судалгааг сануулах болно 
    
    судалгаа гарчиглсагдсан
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    оролцогч болох бол энэ холбоос дээр дарна уу 
    хүндэтгэсэн 
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    судалгаа хийхээр бол энд дарна уу 
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
mn: Хүндэт {FIRSTNAME},
    
    Та эсвэл хэн нэгэн таны имэйл хаягыг ашиглаж {SURVEYNAME} судалгаанд бүртгүүлж,  судалгаанд оролцох хүсэлт илгээсэн байна.
    
    Та судалгаанд оролцох хүсэлтэй бол доорх URL линк дээр дарна уу!
    
    {SURVEYURL}
    
    Энэ судалгааны талаар танд ямар нэгэн асуулт байгаа бол эсвэл оролцогчоор бүртгүүлээгүй болон таны имэйл хаяг алдаа зааж байвал {ADMINEMAIL} хаягаар {ADMINNAME} -тэй холбогдоно уу.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
mn: Хүндэт {FIRSTNAME},
    
    Таныг {SURVEYNAME} нэртэй судалгаанд оролцсон бөгөөд өгсөн хариултууд тань амжилттай хадгалагдсаныг баталгаажуулж энэхүү имэйлийг илгээлээ. Цаг, зав гаргаж судалгаанд оролцсонд тань баярлалаа.
    
    Энэ имэйлтэй холбоотоой асууж тодруулах зүйл байвал {ADMINNAME} -тай {ADMINEMAIL} хаягаар холбогдоно уу.
    
    Хүндэтгэсэн,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
mn: Хүндэт {FIRSTNAME},
    
    Таныг энэхүү судалгаанд оролцоно уу хэмээн урьсан байна.
    
    Судалгааны нэр: "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}
    
    Судалгаанд оролцох бол доорх линк дээр дарна уу 
    
    Хүндэтгэсэн: 
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    
    Судалгаа хийхээр бол энд дарна уу.
    
    {SURVEYURL}

en: Dec
mn: 12 сар

en: Decimal mark:
mn: аравтын марк

en: Decrease
mn: бууруулах

en: Default
mn: Өгөгдсөн

en: Default HTML editor mode:
mn: хэвшмэл HTML засварлагч горим

en: Default answer for scale %s:
mn: Энэ асуултын анхны %s загвар

en: Default answer value:
mn: хэвшмэл хариултын үр дүн

en: Default answers
mn: хэвшмэл хариулт

en: Default language
mn: гэрээний хэл

en: Default position
mn: Анхны байрлал

en: Default scenario
mn: гэрээний дүр зураг

en: Default site admin email:
mn: хэвшмэл хуудасны админ е-мейл

en: Default site bounce email:
mn: хэвшмэл ойх хуудас е-мейл

en: Default site language:
mn: хуудсын хэвшмэл хэл

en: Default value for option 'Other':
mn: бусад сонголтод хэвшмэл үр дүн

en: Default value settings were successfully saved.
mn: Гэрээний үр дүнгүүдиын тохиргоо амжилттай хадгалагдлаа

en: Default value:
mn: Өгөгдсөн утга:

en: Default:
mn: хэвшилт

en: Delete
mn: Устгах

en: Delete User
mn: хэрэглэгч устгах

en: Delete all conditions
mn: бүх нөхцөлийг устгах

en: Delete all conditions in this scenario
mn: Энэ хувилбарын бүх нөхцөлийг устгах

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
mn: хариулт нь аль хэдийн бичигдэж дууссан тэмдэгтийг тааруулсан дуусаагүй хариултуудыг бүгдийг нь устгах

en: Delete attribute
mn: Атрибутыг устгах

en: Delete checked items!
mn: Мэдээллийн санг дахин шалгах

en: Delete current question group
mn: одоогын асуултын групыг устгах

en: Delete current user group
mn: групын одоогын хэрэглэгчийг утсга

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
mn: мэдээллээс дэлхийн хэмжээнд хардансанд оруулсан оролцогчоос хасах

en: Delete label set
mn: шошго  тавилтыг устгах

en: Delete marked responses
mn: марклагдсан үр дүнгүүдийг устгах

en: Delete participant
mn: Оролцогчийг устгах

en: Delete quotas
mn: Квот устгах

en: Delete survey
mn: судалгааг устга

en: Delete the selected entries
mn: идэвхжүүлсэн оруулалтыг устгах

en: Delete this attribute
mn: Энэ шинж чанарыг устгах

en: Delete this entry
mn: энэ оруулалтыг устгах

en: Delete this response
mn: энэ үр дүнг устгах

en: Delete this user
mn:  энэ хэрэглэгчийг утсга

en: Delete user
mn: хэрэглэгч устгах

en: Delete value
mn: Утгыг устгах

en: Deleting User
mn: хэрэглэгчийг устгаж байна

en: Deleting answers: %u answers deleted
mn: deleted  хариултыг устгаж байна. %u хариултыг устгасан

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
mn: үнэлгээг устгаж байна. %u оруулсан үнэлгээг устгасан

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
mn: нөхцөлийг устгаж байна: %u нөхцөл устгагдлаа

en: Deleting groups: %u groups deleted
mn: групыг устгаж байна: %u групыг  устгасан

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
mn: Aсуултын аттрибутуудыг устгаж байна: %u атрибутууд устсан.

en: Deleting questions: %u questions deleted
mn: асуултыг устгаж байна: %u асуултыг устгасан

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
mn: судалгааны хэлний тохиргоог устгаж байна: %u судалгааны  хэлний тохиргоог устгасан

en: Deleting survey table: %s
mn: Судалгааны хүснэгтийг устгах: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
mn: судалгааг устгаж байна: %u судалгааг устгасан

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
mn: Энэ групыг устгаж байгаа нь үүнд агуулагдаж байгаа асуулт хариултууд нь бас  устах болно, та үргэлжүүлэхийг хүсэж байна уу ?

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
mn: Зөвхөн   Программын хэсэгийн хувилбарын горимд: татагдаж байгаа файлууд энэ системд гэмтэлтэй

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
mn: Туршилтийн загвар: Загвар файлуудыг хуулах хүчингүй байна.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
mn: Зөвхөн   Программын хэсэгийн хувилбарын горимд: татагдаж байгаа темплейтүүд  энэ системд гэмтэлтэй

en: Description of the survey
mn: Судалгааны товч тайлбар

en: Description:
mn: тодорхойлолт

en: Detailed Error
mn: детиалчилсан алдаа

en: Detailed admin notification
mn: админий мэдэгдлийг детиалчилж өгөх

en: Detailed admin notification subject:
mn: админий субьектийн мэдэгдэлийг детиалчилж өгөх

en: Detailed email notification with response data is sent to:
mn: мэдээний хариу дүнгүүдтйэ мэдэгдлэн е-мейлыг детиалчилж илгээх

en: Determine whether a variable is considered to be empty
mn:  хоосон утгад тохирох хувьсах хэмжигдэхүүнийг тодорхойл

en: Did Not Save
mn: Хадгалагдсангүй

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
mn: '%s' аль хэдийн бүртгүүлсэн нэрний лавлагаа

en: Disable chart
mn: Диаграмыг цүцлах

en: Disable map display
mn: Газрын зургийг дэлгэцэнд харуулах боломжгүй

en: Disable only
mn: Зөвхөн салгах

en: Disable the next button until time limit expires
mn: хүгцааны хязгаард нь хүрэх хүртэл дараах товчыг хүчингүй болго

en: Disable the prev button until the time limit expires
mn: Хугацааны хязгаарын хугацаа дуусах хүртэл өмнөх товчийг идэвхгүй болгох

en: Disabled
mn: хүчингүй

en: Display
mn: Харуулах

en: Display CPDB participants
mn: CPDB оролцогчдыг харуулах

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
mn: “хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн анхааруулга” үлдсэн хэдэн секундэд урвуу дарааллаар дэлгэцэн дээр гарч ирнэ. (анхааруулга зүүн бланк дээр гарж ирэхгүй байх болно)

en: Display a chart in the statistics?
mn: дэлгэцэнд статистик графкыг ?

en: Display as bar chart
mn: дэлгэцэн дэх графикийн бар

en: Display as pie chart
mn: Дэлгэцэн дэх дугуй график

en: Display chart
mn: дэлгэцэнд график

en: Display columns
mn: баганаар дэлгэцэнд

en: Display dropdown boxes
mn: баг багаар хайрцаглаглаж дэлгэцэнд үзүүлэх

en: Display map
mn: Газрын зураг харуулах

en: Display min and max value under the slider
mn: Мин болон Макс утгыг слайдын доор харуул

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
mn: хэрэв шаардлагатай бол  тоонуудыг таслалаас хойш аравтын бутархайд салган дэлгэцэнд үзүүл

en: Display participants
mn: оролцогчын дэлгэц

en: Display responses
mn: Хариултыг харуулах

en: Display rows
mn: дэлгээцэнд дэх мөр

en: Display slider min and max value
mn: Слайдын Мин болон Макс утгыг харуул

en: Display survey tokens after adding?
mn: Судалгааны дэлгэцэнд тэмдэгтүүдийг дараа нь нэмэх үү?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
mn: “хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн үйл ажиллагаа” сургуультай болохоос өмнөх хэдэн секунд дэх “хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн мессэж” –ыг дэлгэцэн дээр үзүүлэх ( 1 секундэд зөрчил илэрвэл зүүн талын бланк дээр )

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
mn: урвуугаар тоолон үлдсэн хэдэн секундэд "хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга" дэлгэцэнд гарч ирнэ.

en: Display:
mn: дэлгэц, дэлгэцэнд

en: Displaying {count} survey(s).
mn: {count} судалгааг харуулж байна.

en: Do you really want to delete all marked responses?
mn: Марклагдсан бүх үр днг устгахыг хүсэж байна уу

en: Do you really want to delete this label set?
mn: энэ шошго тавилтыг устгахыг хүсэж байна уу

en: Do you really want to delete this response?
mn: Та энэ үр дүнг устгахыг үнэхээр хүсэж байна уу?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
mn: Та одоо өгөгдлийн санд шаардлагатай тэйблүүдийг үүсгэж, баазын үндсэн өгөгдлүүдийг оруулах уу?

en: Don't import if label set already exists:
mn: хэрэв аль хэдийн байж байгаа шошго тавих бол битгий импортли

en: Done. Test your survey using the %s icon.
mn: Дууслаа. Таны тестэн судалгаа %s таних тэмдэг ашиглаж байна

en: Dot (.)
mn: цэг (.)

en: Download
mn: Татаж авах

en: Download all files in this response as a zip file
mn: файлийн индексийн эдгээр  үр дүнгүүдийг бүгдийг нь татаж авах

en: Download marked files
mn: марклагдсан файлуудыг татаж авах

en: Download the data and the syntax file.
mn: Өгөгдөл болон өгүүлбэр зүйн файл татаж авах.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
mn: Зүүг хүссэн газраа аваачиж тавь. Нэг бол хулганы баруун товчин дээр даран зүүг хөдөлгөж болно

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
mn: энэ онцлог шинж бүхий  хөтлөлтийг өөр нэг багана луу мэдээллийн сангийн төв оролцогч руу чирнэ.

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
mn: CSV салбар руу онцлог шинж бүхий оролцогчийн жагсаалтанд энэ рүү таны импортолсон мэдээллийг доор илгээх

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
mn: CSV салбар руу онцлог шинж бүхий шинэ оролцогчийн  бүтээсэн бүс болон таны импортолсон мэдээллийг илгээх

en: Drop-down list
mn: жагсаалтыг доош буулгах

en: Dropdown fields
mn: Dropdown талбарууд

en: Dropdown prefix/suffix
mn: баг багаар Prefix|Suffix

en: Dropdown separator
mn: баг багаар тусгаарлагч

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
mn: хуулбар код олдлоо, эдгээр нь шинэчлэлтгүйгээр оруулдаг

en: Duplicate records removed
mn: хуулбар бичлэгийг дахин оруулах

en: Duplicates are determined by:
mn: хуулбар нь –аар тодорхойлогдсон

en: Dutch
mn: голланд

en: Dutch (informal)
mn: Голланд хэл (энгийн)

en: E-mail:
mn: Имэйл:

en: ERROR MESSAGE
mn: алдаа бүхий мессэж

en: EUC-JP Japanese
mn: EUC-J япон

en: EUC-KR Korean
mn: EUC-KR солонгос

en: Each answer must be %s
mn: хариулт тус бүр %s байх ёстой.

en: Each answer must be at least %s
mn: хариулт тус бүр хамгийн багадаа %s байх ёстой.

en: Each answer must be at most %s
mn: хариулт тус бүр хамгийн ихдээ %s  байх ёстой.

en: Each answer must be between %s and %s
mn: хариулт тус бүр  %s ба %s хооронд байхаар сонгоно уу.

en: Earlier than:
mn: Өмнө нь:

en: Edit
mn: засварлах

en: Edit Group
mn: групыг засварлах

en: Edit URL parameter
mn: URLпараметрийг засварлах

en: Edit answer options
mn: хариултын сонголтыг засварлах

en: Edit answer options for this question
mn: энэ асуултын хэвшмэл хариултын засварлах

en: Edit attribute
mn: Атрибут засах

en: Edit condition
mn: нөхцөл засварлах

en: Edit current question group
mn: одоогын асуултын групыг  засварлах

en: Edit current user group
mn: групын одоогын хэрэглэгчийг засварлах

en: Edit default answer values
mn: энэ асуултын хэвшмэл хариултын засварлах

en: Edit email templates
mn: е- мейл темплатийг засварлах

en: Edit label set
mn: тавигдсан шошгыг засварлах

en: Edit label sets
mn: тавигдсан шошгийг засварлах

en: Edit participant
mn: Оролцогчийг засварлах

en: Edit permissions
mn:  зөвшөөрлийг засварлах

en: Edit question
mn: асуулт засварлах

en: Edit quota
mn: квот  засварлах

en: Edit response URL
mn: URL хариу дүнг засварлах

en: Edit subquestions
mn: дэдасуултыг засварлах

en: Edit subquestions for this question
mn: энэ асуултад дэдасуултыг засварлах

en: Edit survey permissions
mn: зөвшөөрөлтэй судалгааг засварлах

en: Edit survey permissions for group %s
mn: Зөвшөөрөлтэй судалгааны %s бүхий групыг засварлах

en: Edit survey permissions for user %s
mn: Зөвшөөрөлтэй судалгааны %s бүхий хэрэглэгчийг  засварлах

en: Edit survey settings
mn: судалгааны тохиргоог засварлах

en: Edit this attribute
mn: Энэ аттрибутыг засварлах

en: Edit this entry
mn: энэ оруулалтыг засварлах

en: Edit this response
mn: энэ үр дүнгүүдийг засварлах

en: Edit this token
mn: энэ тэмдэгтийг засварлах

en: Edit this user
mn: энэ хэрэглэгчийг засварлах

en: Edit value
mn: Утгыг засах

en: Editing
mn: засварлаж байна.

en: Editing %s
mn: засварлаж байна%

en: Editing response (ID %s)
mn: хариу үйлдэл засвар хийж байна (ID %s)

en: Editing user
mn: хэрэглэгчийг засварлах

en: Editing user group (Owner: %s)
mn: групын хэрэглэгчдийг засварлах %s

en: Either admin login name, password or email is empty
mn: Нэвтрэх нэр, нууц үг эсвэл и-мэйл хаяг хоосон байна

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
mn: Та үйлдэл хийгээгүй удсан, вэб хөтөч тань cookie-г үл хадгалах тохируулгатай эсвэл таны сүлжээний холболтонд асуудал байна.

en: Email
mn: Имэйл

en: Email address
mn: Е-мэйл хаяг

en: Email address is not valid.
mn: Е-мейл хаяг хүчингүй

en: Email address of the survey administrator
mn: Судалгаа явуулагчийн имэйл хаяг

en: Email batch size:
mn: е-мейл багц хэмжээ

en: Email from the token
mn: тэмдэгтээс е-мейл

en: Email from token
mn: Токены имэйл

en: Email method:
mn: е-мейл арга

en: Email settings
mn: Email тохиргоонууд

en: Email status
mn: е-мейл статус

en: Email templates
mn: е- мейли темплейт

en: Email templates successfully saved.
mn: Е-мейл тэмплэйт амжилттай хадгалагдлаа

en: Email to %s failed. Error Message:
mn: е-мейл % амжилтгүй боллоо.: алдаатай мессэж

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
mn: {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) руу е-мейл илгээхийг хойшлуулсан : тэмдэгт одоохонпоо хүчингүй.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
mn: {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) руу е-мейл илгээхийг алгассан: тэмдэгт хүчингүй

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
mn: Е-мейл {NAME} ({EMAIL})д амжилтгүй боллоо

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
mn: Үзүүлэнгийн горим идэвхчисэн учир Е-майл явсангүй

en: Email:
mn: е- мейл

en: Enable chart
mn: Диаграмыг идэвхжүүлэх

en: Enable map display
mn: Газрын зургийг дэлгэцэн харуулах боломжтой

en: Encryption type:
mn: шифрлэх төрөл

en: End URL:
mn: URL  төгсгөх

en: End message:
mn: төгсгөлийн мессэж

en: End: %s
mn: Төгсгөл: %s

en: English
mn: англи

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
mn: асуултад бүхэлд нь батламжилсан булийн тэгшитгэл оруулах

en: Enter a header text for the first scale
mn: эхний шаталбард текстийн гарчиг оруулах

en: Enter a header text for the second scale
mn: хоёр дах шаталбард текстийн гарчиг оруулах

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
mn: холбоон дорх хадгалах товшилтод нэр болон нууц үгийг оруулах

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
mn: санамсаргүйгээр сонгогдсон кодыг ( таслал цэгээр тусгаарлагдсан) зөвхөн энэ асуултын тохирч байгаа хариултын сонголт руу үзүүлэхээр оруулахгүй байх

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
mn: санамсаргүйгээр  сонгогдсон   кодыг ( таслал цэгээр тусгаарлагдсан) зөвхөн  энэ асуултын тохирч байгаа хариултын сонголт руу үзүүлэхээр оруулах

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
mn: холбоон дорх таны деталиуд болон энэ судалгаан дах оролцсон холбоог агуулж буй е-мейл руу нэн даруй илгээлтийг оруулна

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
mn: өөрийн эзэннэр болон портоо оруул жишээлбэл: imap.gmail.com:995

en: Enter your labels:
mn: өөрийн шошгийг оруулах

en: Equals
mn: тэнцүү

en: Equals sum value
mn: Нийлбэр утгатай тэнцүү

en: Equals:
mn: Тэнцүү:

en: Equation
mn: тэнцүү

en: Error
mn: Алдаа

en: Error Files List
mn: алдаатай файлийн жагсаалт

en: Error files list
mn: алдаатай файлийн жагсаалт

en: Error in SQL update
mn:  SQL шинэчлэлт алдаа зааж байна.

en: Error message returned by IMAP:
mn: IMAP-аас буцаасан алдааны мессеж:

en: Error saving results
mn: алдаатай үр дүнг хадгалж байна.

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
mn: Алдаа : - “бусад” нь үгээ нөөсөн түлхүүр үг

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
mn: Алдаа: Е-Майлын алдаа. Энэ сервэр дахь PHP Майлын суулгацаас хамаарсан байх. Таны сүдалгааны мэдээлэл хадгалагдсан байгаа. Гэхдээ та дэлгэрэнгүй Е-Майл авах боломгүй. Та өөрийн нэр фассвордоо сайн санаж авах хэрэгтэй

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
mn: Энэ асуултанд хариултын тохиргоонууд алга байна нэг бол энэ хэлэнд тохирсон хариултууд алга байна

en: Error: There are no answers defined for this question.
mn: Алдаа: Энэ асуултанд таарсан хариултууд алга байна.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
mn: Алдаа: та хуулбар хариултын код ашиглахыг оролдож байна.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
mn: алдаа : та хуулбар хаягын код ашиглах гэж оролдож байна.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
mn: Алдаа : та хуулбар дэдасуултын кодыг ашаглахаар оролдож байна

en: Error: You have to enter a group title for each language.
mn: Алдаа : та хэл тэс бүрд групын гарчиг оруулах ёстой.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
mn: Алдаа : та энэ хаягаа тавихад нэрээ оруулах ёстой

en: Estonian
mn: эстони

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
mn: Бүх зүйл зүгээр. Дараагын алхам руу цааш үргэлжилнэ үү

en: Example data
mn: жишээ мэдээлэл

en: Exclude answers?
mn: Оруулахгүй байх хариулт

en: Exclude quotas?
mn: Оруулахгүй байх квот

en: Exclude record IDs?
mn: Нэрийн бичлэгийг хасах

en: Exclude survey permissions?
mn: Оруулахгүй байх судалгааны зөвшөөрөл

en: Exclusive option
mn: онцгой эрхтэй сонголт

en: Existing LID: %s
mn: LID  %s бүртгэж байна :

en: Existing attribute
mn: атрибут оршин байх

en: Existing participant attributes
mn: онцлог шинж бүхий оролцог байж байгаа

en: Exit and clear survey
mn: Гараад асуулгыг арчих

en: Expected expressions separated by commas
mn: таслалаар тусгаарлагдсан хүлээгдэж буй илэрхийлэл

en: Expected left parentheses after function name
mn: функцийн нэр дараах орчуулгын зүүн хэсэгт хүлээгдэж байгаа

en: Expected right parentheses
mn: орчуулгын баруун хэсэгт  хүлээгдэж байгаа

en: Expiration
mn: хугацаа дуусах

en: Expire survey
mn: хугацаа нь дууссан судалгаа

en: Expired
mn: хугацаа нь дууссан

en: Expired: %s
mn: Дууссан: %s

en: Expiry date/time:
mn: хугацаа нь дууссан өдөр/ цаг

en: Exponential expression
mn: зэргийн илтгэгчтэй илэрхийлэл

en: Export
mn: экспортлох

en: Export VV file
mn: VV файл экспортлох

en: Export a VV survey file
mn: vv файл судалгааг експортлох

en: Export data
mn: мэдээлэл экспортлох

en: Export multiple label sets
mn: тал бүрийн хаяг тавихаар экспортлох

en: Export participants
mn: Оролцогчдыг экспортлох

en: Export printable survey
mn: Хэвлэх боломжтой судалгааг экспортлох

en: Export resources as ZIP archive
mn:  ZIP архиваас нөөцийг экспортлох

en: Export results
mn: экспортын хариу дүнгүүд

en: Export selected label sets
mn: сонгосон шошго тавихыг экспортли

en: Export survey
mn: Судалгааг экспортдлох

en: Export survey results
mn: Судалгааны үр дүнг экспортлох

en: Export syntax
mn: Өгүүлбэр зүй экспортлох

en: Export this label set
mn: энэ шошго тавилтыг экспортли

en: Export this question group
mn: энэ асуултын групд экспортлох

en: Export this question to PDF.
mn: Асуултыг PDF файлаар гаргах

en: Export this response
mn: Энэ хариултыг экспортлох

en: Export tokens
mn: тэмдэгтүүдийг экспортлох

en: Expression Manager
mn: менежер тайлагнал

en: Extra comma found in function
mn:  функцэд нэмэлт таслал олдсон

en: Extra right parentheses detected
mn: илрүүлэгдсэн орчуулгын баруун хэсэгт хүлээгдэж байгаа

en: Extra token found after expressions
mn:  илэрхийллийн дараах нэмэлт тэмдэгт олдсон

en: Extra tokens found
mn: нэмэлт тэмдэгт олдсон

en: Failed
mn: амжилтгүй боллоо

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
mn: Груп нэмэх амжилтгүй боллоо. Груп нэр хангагдаагүй байна

en: Failed to add group! Group already exists.
mn: Груп нэмэх амжилтгүй боллоо . Груп аль хэдийн бүртгэгдсэн байна

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
mn:  Груп нэмэх амжилтгүй боллоо . груп нэрийн урт 20 тэмдэгтээс ихгүй байна

en: Failed to add user
mn: Хэрэглэгч үүсгэж чадсангүй

en: Failed to add user group.
mn: Групэд хэрэглэгч нэмэх амжилтгүй боллоо

en: Failed to add user.
mn: Хэрэглэгч нэмэх амжилтгйү боллоо

en: Failed to create token entries
mn: тэмдэгт оруулан бүтээхэд алдаа илэрлээ

en: Failed to delete answer
mn: хариулт устгах амжилтгүй боллоо

en: Failed to edit user group!
mn: Хэрэглэгчийн групыг засварлсах амжилтгүй боллоо

en: Failed to open the inbox of the bounce email account.
mn: Алдааны улмаас буцаж ирэх цахим шуудангийн хайрцаг нээж чадсангүй.

en: Failed to open the uploaded file!
mn: Татсан файлыг нээхэд амжилтгүй боллоо

en: Failed to remove user.
mn: Хэрэглэгчийг шилжүүлэх амжилтгүй боллоо

en: Failed to update answers
mn: хариулт шинэчлэх амжилтгүй боллоо

en: Failed to update survey permissions!
mn: Судалгаанд хандах эрхүүдийг шинэчилж чадсангүй!

en: Failed.
mn: Амжилтгүй боллоо

en: Fax to:
mn: факс илгээх

en: Feb
mn: 2 сар

en: Female
mn: эмэгтэй

en: Field caption
mn: салбарын тайлбар зураг

en: Field description
mn: тодорхойлогдсон салбар

en: File
mn: файл

en: File %s deleted
mn: %s файлыг устгалаа

en: File %s uploaded
mn: файл %s тай хуулагдсан байна.

en: File count
mn: файлыг тоол

en: File extension:
mn: Файлын өргөтгөл

en: File metadata
mn: Файлын мета өгөгдөл

en: File name
mn: Файлын нэр

en: File upload
mn: татагдсан файл

en: File upload succeeded.
mn: Файл амжилттай татагдлаа

en: Files
mn: файлууд

en: Filter HTML for XSS:
mn:  HTML -ээс XSS-д шүүлтүүр хийх

en: Filter blank email addresses:
mn: : е-мейл хаягын шүүлтүүрдсэн бланк

en: Filter duplicate records:
mn: :  шүүгдсэн хуулбар бичлэг

en: Filter the available answers by this value
mn: энэ үр дүнгээр шүүгдсэн идэвхтэй хариултууд

en: Filtered from statistics script
mn: статистик бичлэгээс шүүлтүүр хийсэн

en: Finalize response submission
mn: эцэслэгдсэн хариу үйлдлийн танилцуулга

en: Find first occurrence of a string
mn: Мөрийн эхний илрэцийг олох

en: Find highest value
mn: Хамгийн том утгыг олох

en: Find lowest value
mn: Хамгийн бага утгыг олох

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
mn: кейсэн мэдээгүй хэлхээн үзэгдлийн эхний байрлалыг олох

en: Find position of first occurrence of a string
mn: Мөрийн эхний илрэцийн байршлыг олох

en: Find whether the type of a variable is string
mn: хувьсах хэмжигдэхүүний төрөл нь цуглуулагдсан байхаар олох уу үгүй юу

en: Finds whether a value is not a number
mn: үр дүн нь тоогоор биш байхаар олох уу үгүй юу

en: Finds whether a variable is NULL
mn: хувьсах хэмжигдэхүүн нь NULL байхаар олох уу үгүй юу

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
mn: хувьсах хэмжигдэхүүн нь цуглуулагдсан тооны эсвэл тоон байхаар олох уу үгүй юу

en: Finds whether the type of a variable is float
mn: хувьсах хэмжигдэхүүний аливаа төрлийн хэлбэлзлийг олох уу үгүй юу

en: Finnish
mn: финлянд

en: First choice
mn: Анхны сонголт

en: First name
mn: Нэр

en: First name from token
mn: тэмдэгт дэх эцгийн нэр

en: Flash
mn: флаш

en: Follow the following link to update it
mn: дагалдаж байгаа холбоос руу шинэчлэлт хийхээр дагах

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
mn: Дараах судалгаанууд эхлэх хараахан болоогүй ч та оролцох бол бүртгүүлж болно.

en: Font size of PDFs:
mn: PDF-н фонтын хэмжээ:

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
mn: MS Excel дээр нээхэд хялбар болгоход өргөтгөлийг '  tab' юмуу ' txt ' болго

en: Forbidden Extension
mn: хориотой сунгалт

en: Force HTTPS:
mn:  HTTPS хүчин чадал

en: Forgot your password?
mn: нууц үгээ мартсан уу

en: Format
mn: форматлах

en: Format a GMT date/time
mn: GMT огноо/цагийн формат

en: Format a local date/time
mn: тогтмол байрлах өдөр/ цаг  форматлах

en: Format a local time/date as integer
mn: тогтмол байрлах өдөр/ цаг  -ыг бүхэл тоо руу форматлах

en: Format a number with grouped thousands
mn: дугаарлагдсан мянган групыг форматлах

en: Format:
mn: форматлах

en: Format: %s
mn: Формат: %s

en: Found
mn: илэрц

en: Found & writable
mn: бичиж болдог & илэрц

en: French
mn: франц

en: Full
mn: бүтэн , бүрэн

en: Full answers
mn: бүрэн хариулт

en: Full name
mn: Бүтэн нэр

en: Full names
mn: Бүтэн нэр

en: Full question text
mn: дэлгэрэнгүй текстэн асуулт

en: Full selector
mn: бүрэн сонгогч

en: Full template editor
mn: бүрэн темплейт засварлагч

en: Function does not support %s arguments
mn: функц нь %s аргументийг дэмждэггүй.

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
mn: 1= хязгааргүй байхаар, функц нь эдгээр аргументаар дэмжигдэнэ : %s

en: GB2312 Simplified Chinese
mn: GB2312 Simplified хятад

en: GBK Simplified Chinese
mn: GBK Simplified хятад

en: GEOSTD8 Georgian
mn: ISO 8859-8 еврей

en: Galician
mn: испанийн байнга оршин суугчид

en: Gender
mn: Хүйс

en: General
mn: ерөнхий

en: General filters
mn: Ерөнхий шүүлтүүр

en: General settings
mn: ерөнхий тохиргоо

en: Generate a random integer
mn: Санамсаргүй бүхэл тоо гаргах

en: Generate tokens
mn: оруулсан хүснэгт

en: German
mn: герман

en: German (informal)
mn: Герман хэл (энгийн)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
mn: өдөр дэх хугацааны ангиллыг UNIX хийх

en: Get order from previous question
mn: өмнөх асуултаас дараалал авах

en: Get string length
mn: Мөрийн уртыг авах

en: Get the default location using the user's IP address?
mn: хэрэглэгчийн IP хаяг ашиглаж байхад хэвшмэл байрлалыг авах

en: Get the integer value of a variable
mn: хувьсах хэмжигдэхүүний үр дүнг бүхэл болгох

en: Get value of pi
mn: үр дүнг 3,14 болгох

en: Global settings
mn: Олон улсын тохиргоонууд

en: Global settings were saved.
mn: . Глобал тохиргоо хадгалагдлаа

en: Go to question
mn: асуулт руу очих

en: Go to question group
mn: асуултын груп руу оч

en: Go to survey
mn: судалгаа руу оч

en: Go to today
mn: Өнөөдөр уруу очих

en: Google Maps
mn: Google газрын зураг

en: Google Maps API key:
mn: гүүгл газрын зураг API түлхүүр

en: Google Translate API key:
mn: гүүгл орчуулагч API түлхүүр

en: Greater than
mn: үүнээс илүү

en: Greater than (Strings)
mn: үүнээс илүүг бүтээх ( хэлхээ )

en: Greater than or equal to
mn: үүнээс илүү эсвэл тэнцүүг

en: Greater than or equal to (Strings)
mn: үүнээс илүү эсвэл тэнцүүг

en: Greater than:
mn: Их:

en: Greek
mn: грек

en: Group
mn:  груп

en: Group 1: The first lot of questions
mn: груп 1: эхлээд маш их асуулт

en: Group by Group
mn: груп групээр

en: Group could not be deleted
mn: груп устсан байх боломжгүй

en: Group description
mn: тодорхойлогдсон груп

en: Group member can only see own group:
mn: групын гишүүд зөвхөн өөрсдийн групыг харж чадна

en: Group members
mn: груп гишүүд

en: Group not found.
mn: Груп олдсонгүй

en: Group of checkboxes
mn: checkbox-ын груп

en: Group time
mn: груп хугацаа

en: Groups to which I belong
mn: Миний харъяалагдаж буй бүлгүүд

en: HP West European
mn: HP өмнөд европ

en: HTML editor
mn: HTML засварлагч

en: Header for first scale
mn: эхний шаталбарт гарчиглах

en: Header for second scale
mn: хоёр дах  шаталбарт гарчиглах

en: Heading
mn: гарчиг

en: Headings
mn: гарчигнууд

en: Hebrew
mn: еврей

en: Height of dropdown
mn: Урсалтын өндөр

en: Hello %s,
mn: Cайн байна уу %s

en: Help about this question
mn: энэ асуултанд туслах

en: Help:
mn: тусламж

en: Hidden
mn: Далдлагдсан

en: Hide advanced settings
mn: дэвшилтэт тохиргоог нуух

en: Hide both
mn: аль альнийг нь нуух

en: Hide both (Forced by the system administrator)
mn: 2ланг нь нуух (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Hide the tip that is normally shown with a question
mn: Тусламжийг хааж асуултыг хэвийн байдлаар харах

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
mn: Энэ асуултыг нуу.Энэ нь өгөгдөлийн хамт хариулт дахин нэмхэд хэрэгтэй

en: Hide tip
mn: Тусламжийг хаах

en: Hindi
mn: хинди хэл

en: Hour
mn: Цаг

en: How many roads must a man walk down?
mn: энэ эрэгтэй доошоо явах хэдэн зам байна вэ?

en: How many rows to display
mn: Дэлгэцэнд харуулах мөрийн тоо

en: Huge Free Text
mn: Их чөлөөт текст

en: Hungarian
mn: унгар

en: I accept
mn: би  зөвшөөрч байна

en: ID: %s
mn: ID : %s

en: IP Addresses will be logged
mn: IP хаягаар нэвтэрсэн байх болно

en: IP Info DB API Key:
mn: DB API  мэдээллийн IP  түлхүүр

en: IP address
mn: IP хаяг

en: IP as default location
mn: IP  хэвшмэл байршил

en: ISO 8859-7 Greek
mn: ISO 8859-7 грек

en: ISO 8859-8 Hebrew
mn: ISO 8859-8 еврей

en: Icelandic
mn: исланд

en: Identifier
mn: ялгагч шинж тэмдэг

en: Identifier:
mn: ялгагч шинж тэмдэг

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
mn: Хэрэв алдаа заасан бол энэ бичлэг ахин дахин гүйцэлдүүлэх гарч ирж мэднэ

en: If necessary the database will be updated.
mn: Хэрэв сөрөг мэдээллийн сан  шинэчлэгдсэн байвал

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
mn: хэрэв дэд асуултын нэг нь марклагдаад дараа нь энэ дүнг тус бүрд үнэлгээ нэмэгдсэн байна

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
mn: Хэрэв мэдээллийн сан хараахан байхгүй бол та бүтээж болно ( мэдээж хэрэг таны мэдээллийн санг ашиглагч зөвшөөрлийн зөрчилгүй бол) ялгаа нь хэрэв limeurvey хүснэгтэд инсталл хийсний дараа мэдээллийн сандаа автоматаар сайжруулалт хийсэн бол

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
mn: хэрэв холбоо ажиллахгүй бол эчтитиписи-г унтраа, limesurvey завсарлага аах болно мөн таньд үүнийг хэрэглэх боломж өгөхгүй

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
mn: хэрэв оролцогч бүх сонголтыг маркласан бол "онцгой эрхт сонголт" тохиргооны сонголтуудыг  бүгдийг нь шалгахгүй эсвэл шалгана

en: If tokens are used, the public may register for this survey
mn: хэрэв тэмдэгт ашиглаж байгаа бол, энэ судалгааг олон нийт мэдээлэх хэрэгтэй

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
mn: хэрэв та хар дансанд байгаа гэхдээ судалгаанд оролцохыг хүсэж байгаа  мөн урилга хүлээн авахыг хүсэж байгаа ол энэ холбоос дээр дарна уу
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
mn: хэрэв та мейлээрээ мэдэгдэл эсвэл функцуудын тэмдэгтийг ашиглаж байгаа бол, та мейл хаягийн удирдагчтай хандлага хийх хэрэгтэй.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
mn: Хэрэв таны сонголт %р бол  дагалдан яваа текстэн салбард  тусгайлан заасан сонголтыг бас хийнэ үү

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
mn: Хэрэв та 	энэ хүснэгтийг устгавал энэ судалгааг цааш үргэлжлүүлэхэд шаардалагтай  тэмдэгт нэг их удаан байхгүй

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
mn: хэрэв судалгаанд оролцогч болохыг хүсэхгүй байгаа бол мөн ямарн нэгэн урилга хүлээн аваагүй бол энэ холбоос дээр дарна ууу
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
mn: та  е- мейл хаягаа өгсөн бол, тань руу детайлуудийг агуулсан мейлийг илгээх болно.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
mn: Хэрэв танд энэ имэйлийн талаар ямар нэгэн асуулт байвал сайтын админтай холбогдоно уу: %s. Баярлалаа!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
mn: хэрэв таньд хуваасан тэмдэгт байвал, үргэлжлүүлэх товшилтоор болон холбоон дорх нүдэнд оруулна уу.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
mn: хэрэв та е- мейл горимыг алгасвал, та е-мейлийн форматыг шинэ формат руу дахин харах болно

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
mn: Хэрвээ та – нэргүй хариу дүнгүүд- сонголт болон бүтээсэн тэмдэгтэн хүснэгтийг унтраавал, Limesurvey таны оролцогчын нэргүй баталгаажуухын тулд өдөр / цагын оронд  зөвхөн Ү –тэй тэмдэгтийг  гүйцээж  марклах болно.

en: If you want to export blacklisted participants, set "Hide blacklisted participants" to "No" in CPDB settings.
mn: Блоклогдсон хэрэглэгчдийг экспортлох бол CPDB тохируулга дээр "Блоклогдсон оролцогчдыг нуух" гэснийг "Үгүй" болгоно уу.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
mn: хэрэв та хүсвэл, нэмэлт файл хуулах%s, эсвэл өөр судалгаа руу буцаж болно

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
mn: Хэрэв таны мэдээллийн сан шейр хийгдсэн,  Lime угтвар дэвшүүлсэн  энэ тохиргооны бланкыг үлдээж болно

en: Images
mn: зураг , дүрс

en: Import
mn: импортлох

en: Import CSV
mn: CSV импортлох

en: Import Label Set
mn: шошго тавих импорт

en: Import VV file
mn: VV файл импортлох

en: Import a VV response data file
mn: VV файлан мэдээллийн хариу үйлдлийг импортлох

en: Import a VV survey file
mn: vv файл судалгааг импортлох

en: Import as not finalized answers?
mn: Эцэслэсэн хариултиудыг импортлосон уу?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
mn: импорт амжилтгүй болсон. Таны хүчингүй файлийн төрөл хувь  тодорхой заагдсан.

en: Import label set resources
mn: шошго тавих нөөц импорт

en: Import label set(s)
mn: импорт шошго тавих

en: Import of label set(s) is completed.
mn: шошго тавилтын импорт дууссан

en: Import of survey is completed.
mn: Судалгааны импорт дууслаа

en: Import old tokens
mn: хуучин тэмдэгтүүдийг импортлох

en: Import question group
mn: асуултын групыг импортлох

en: Import resources ZIP archive
mn: ZIP архиваас нөөцийг импортлох

en: Import responses from a deactivated survey table
mn: идэвхжүүлээгүй хүснэгтэн судалгаагаас гарсан үр дүнг импортлох

en: Import survey
mn: судалгаа импортлох

en: Import survey data
mn: судалгааны мэдээлэл импортлох

en: Import survey resources
mn: импортолсон судалгааны нөөц

en: Important instructions
mn: чухал танилцуулга

en: Imported Files List
mn:  импортолсон файлийн жагсаалт

en: Imported files list
mn: импортлосон файлийн жагсаалт

en: Imported resources for
mn:   импортлогдсон нөөцүүд

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
mn: энэ групыг устгах боломжгүй яагаад гэвэл  энд хамгийн багадаа нэг асуулт нөхцөл агуулж байгаа

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
mn: Хэвлэх хувилбар дах хамаарлын тэгшитгэлийг энэ тайлбар текстээр солино уу.

en: Inactive
mn: Идэвхигүй

en: Include:
mn: Агуулга:

en: Incomplete responses only
mn: зөвхөн үр дүнгүүдийг үлдээх

en: Incorrect permissions in your %s folder.
mn: Таны %s хавтас алдаатай зөвшөөрөлтэй

en: Incorrect username and/or password!
mn: !  Буруу хэрэглэгчийн нэр/ нууц үг байна

en: Increase
mn: Өсгөх

en: Indonesian
mn: индонези

en: Info
mn: Мэдээлэл

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
mn: Суперадмины эхний үсгийг устгах боломжгүй

en: Inline HTML editor
mn: HTML засварлагч Inline

en: Input
mn: Оролт

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
mn: тийм гэсэн тохиргоогоор   асуултаа хэвлэмэлээр харахаас  өмнө дараагын хуудасыг оруул

en: Insert page break in printable view
mn: хэвлэмэлээр харахад дараагын хуудсыг оруул

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
mn: бүгдийг шинэ жагсаалтад цуглуулахаас өмнө HTML жагсаалтад өөрчлөлт оруулах

en: Instructions for the impatient
mn: Тэвчээргүй байдалд зориулсан заавар

en: Integer only
mn: Зөвхөн бүхэл

en: Interfaces
mn: солилцуулагч

en: Interview time
mn: ярилцлага авах хугацаа

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
mn: PERL энгийн илэрхийлэл хүчингүй : %s

en: Invalid group number for this survey:
mn: Судалгааны бүлгийн дугаар буруу:

en: Invalid survey ID
mn: Буруу судалгааны ID

en: Invalid value(s) on the stack
mn: багана дах үр дүнгүүд хүчингүй

en: Invitation
mn: урилга

en: Invitation email
mn: Имэйл урилга

en: Invitation email subject
mn: имэйлийн сэдэв урих

en: Invitation email subject:
mn: субьект бүхий урилга е-мейл

en: Invitation email:
mn: урилга е-мейл

en: Invitation sent date
mn: Урилга явуулсан өдөр

en: Invitation sent to:
mn: руу урилга илгээх

en: Invitation sent?
mn: Урилга илгээх ?

en: Invitation status:
mn: урилганы статус

en: Invitation to participate in a survey
mn: Судалгаанд оролцох урилга

en: Invited
mn: уригдсан

en: Irish
mn: ирланд

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
mn: “хамгийн бага утга авах үр дүн” эсвэл “нийт үр дүнг тооц” гэсэн тохируулга авах үед үгүй гэсэн хариултыг хүлээн зөвшөөрсөн байна

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
mn: татагдсан файлд санал бодлоо өгөх шаардлагатай оролцогч уу?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
mn: татагдсан файлд гарчиг өгөх шаардлагатай оролцогч уу?

en: It is missing a quota message for the following languages:
mn: энд дагалдах хэлэнд квот мессэж дутагдаж байна

en: It is presented group by group.
mn: Энийг Груп групээр илтгэсэн

en: It is presented on one single page.
mn: Энийг дан ганц хуудас дээр илгтгэсэн

en: It is presented question by question.
mn: Энийг асуулт асуултаар илтгэсэн

en: It uses cookies for access control.
mn: Энэ cookies ыг хандалтын хяналтад ашигладаг

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
mn: Энэ судалгаанд татагдчихсан файл/ нөөцүүд бас устах болно.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
mn: Limesurvey ашиглаж үр дүнгийн статистик мэдээлэл гаргах боломжтой юм.

en: Italian
mn: итали

en: Italian (informal)
mn: италик (дүрмийн бус)

en: Iterate survey
mn: давтагдсан судалгаа

en: Jan
mn: 1 сар

en: Japanese
mn: япон

en: Join array elements with a string
mn: цуглуулагдсан элэментүүдэд хэлхээгээр нэгдэх

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
mn: Мөрүүдийг залгаж, үр дүнг буцаах. Энэ функц нь implode("",argN) функцийн алиас буюу өөр нэр нь юм

en: Jul
mn: 7 сар

en: Jun
mn: 6 сар

en: KOI8-R Relcom Russian
mn:  KOI8-R орос

en: KOI8-U Ukrainian
mn: KOI8-U украйн

en: Korean
mn: солонгос

en: Kurdish (Sorani)
mn: курд хэл

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
mn: . LDAP асуулт хүчингүй болсон эсвэл LDAP байхгүй асуулт тодорхойлогдсон

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
mn: LDAP эргэлзээ нь /application/config/ldap.php файл бүрдэлд удирдагчаар тодорхойлуулсан

en: Label
mn: Хаяг

en: Label %s
mn: %s шошго

en: Label for 'Other:' option
mn: "бусад " шошгийн сонголт

en: Label set browser
mn: шошгоны тохиргоо броузер

en: Label set import summary
mn: хураангуй хаяг тавих импорт

en: Label set properties sucessfully updated.
mn: Тавигдсан шошгоны хөрөнгө амжилттай бүртгэгдлээ

en: Label set sucessfully deleted.
mn: Тавигдсан шошго амжилттай устгагдлаа

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
mn: шошго импортлогдсонгүй учир нь ижил шошго аль хэлийн бүртгүүлсэн байна

en: Label sets
mn: шошго тавих, шошго тавилт

en: Label:
mn: хаяг шошго

en: Labels
mn: шошгууд

en: Labels sucessfully updated
mn: шошго амжилттай шинэчлэгдлээ

en: Language
mn: хэл

en: Language Switch
mn: хэлний шилжилт

en: Language code
mn: Хэлний код

en: Language selection
mn: хэл сонголт

en: Languages
mn: хэлнүүд

en: Languages:
mn: хэл

en: Last invited
mn: Сүүлд уригдсан

en: Last name
mn: Овог

en: Last name from token
mn: тэмдэгт дэх өөрийн нэр

en: Last page
mn: Сүүлийн хуудас

en: Last reminder sent date
mn: он сар хамгийн сүүлд сануулсан байна

en: Later than:
mn: Дараа нь:

en: Latvian
mn: латви

en: Less than
mn: үүнээс бага

en: Less than (Strings)
mn: үүнээс бага

en: Less than or equal to
mn: үүнээс бага  тэнцүү

en: Less than or equal to (Strings)
mn: үүнээс бага эсвэл тэнцүүг

en: Less than:
mn: Бага:

en: License
mn: Лиценз

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
mn: Limesurvey таны өмнөөс өгөгдлийн санг үүсгэж өгч чадна.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
mn: LimeSurvey амжилттай суулаа.

en: LimeSurvey installer
mn: Lime survey Инстлаллер

en: LimeSurvey online manual
mn: LimeSurvey-н онлайн гарын авлага

en: Limit
mn: Хязгаар

en: Limit the number of possible answers
mn: Боломжтой хариултуудын хязгаарын тоо

en: Limit time to answer question (in seconds)
mn: Асуултанд хариулах хугацааны хязгаар (секундээр)

en: List
mn: жагсаалт

en: List (Dropdown)
mn: Жагсаалт (буудаг)

en: List (Radio)
mn: жагсаалт (радио )

en: List active surveys
mn: Идэвхтэй судалгаануудыг жагсаах

en: List survey publicly:
mn:  нийтэд ил болгосон судалгааны жагсаалт

en: List with comment
mn: Тайлбартай жагсаалт

en: Lithuanian
mn: литви

en: Load now
mn: Одоо ачаалах

en: Load unfinished survey
mn: дуусаагүй судалгааг ачаалж байна

en: Loading translations
mn: орчуугыг уншиж байна

en: Loading...
mn: уншиж байна

en: Location
mn: Байршил

en: Logic
mn: Логик

en: Logic File for Survey #
mn: #survey-ын логик файл

en: Logout
mn: гарах

en: Logout successful.
mn: Системээс амжилттай гарлаа.

en: Long Free Text
mn: Урт чөлөөт текст

en: Mac Central European
mn: Mac төв европ

en: Mac West European
mn: Mac өмнө европ

en: Macedonian
mn: македони

en: Mail to all Members
mn:  бүх гишүүд рүү мейлдэх

en: Main Admin Screen
mn: Админы үндсэн дэлгэц

en: Make a comment on your choice here:
mn: Сонголтын талаар тайлбараа энд оруулна уу:

en: Make a string lowercase
mn: Мөрийг жижиг үсэгтэй болгох

en: Make a string uppercase
mn: Мөрийг том үсэгтэй болгох

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
mn: "бусад" : сонголт идэвхтэй байх үед " бусад:" албадмал салбарт сэтгэгдэл үлдээхээр хийх

en: Make these mappings automatic in future
mn: ирээдүйд автоматаар хөтлөх хөтлөлт хийх

en: Malay
mn: малай

en: Male
mn: эрэгтэй

en: Maltese
mn: мальт

en: Manage survey administrators
mn: судалгааны удирдагчыг удирдах

en: Manage your key
mn: Түлхүүрээ удирдах

en: Mandatory Question
mn: албадмал асуулт

en: Mandatory fields:
mn:  албадмал салбар

en: Mandatory:
mn: албадмал

en: Mandatory?
mn: Албадмал ?

en: Map height
mn: зураглалын өндөр

en: Map width
mn: зураглалын зай

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
mn: таны онцлог шинж бүхий оролцогчийг байж байгаа онцлог шинж бүхий тэмдэгт рүү хөтлөнө  эсвэл шинэ нэгийг бүтээх

en: Map zoom level
mn: Зураг татаж харах хэмжээ

en: Mar
mn: 3 сар

en: Mask questions
mn: масктай асуулт

en: Max number of files
mn: Максимум тооны файлууд

en: Maximum
mn: хамгийн дээд хэмжээ

en: Maximum answers
mn: Максимум хариулт

en: Maximum characters
mn: Тэмдэгтийн дээд хэмжээ

en: Maximum characters allowed
mn: Тэмдэгтийн дээд хэмжээ зөвшөөрөгдсөн

en: Maximum file size allowed (in KB)
mn: Файлын зөвшөөрөгдсөн дээд хэмжээ (KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
mn: энэ асуултаныг татаж авч чадах оролцогчийн файлийн хамгийн их утга

en: Maximum sum value
mn: Нийлбэрийн максимум утга

en: Maximum sum value of multiple numeric input
mn: Олон тоо утга оруулах хамгийн их хэмжээ

en: Maximum value
mn: Максимум утга

en: Maximum value of the numeric input
mn: Тоон оролтын максимум утга

en: May
mn: 5 сар

en: Maybe you don't have permission.
mn: Магадгүй таньд зөвшөөрөл байхгүй

en: Median:
mn: медиан

en: Message
mn: мессэж

en: Message:
mn: мессэж

en: Min number of files
mn: Хамгын бага тооны файлууд

en: Minimum
mn: хамгийн бага хэмжээ

en: Minimum answers
mn: Минимум хариулт

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
mn: Энэ асуултанд оруулах ёстой минимум тооны файлууд

en: Minimum requirements
mn: хамгийн бага хэрэгцэ э

en: Minimum sum value
mn: Нийлбэрийн минимум утга

en: Minimum value
mn: Хамгийн бага утга

en: Minimum value of the numeric input
mn: Тоо оруулах хамгийн бага утга

en: Minute
mn: Минут

en: Minute step interval
mn: Хамгийн бага алхамын интервал

en: Missing %s closing right parentheses
mn: орчуулгын баруун хэсэгт  сүүлийн %s дутуу

en: Mongolian
mn: Монгол

en: Month
mn: Сар

en: Month display style
mn: сарын хугацаанд дах дэлгэцийн хэлбэр

en: Move on without warning
mn: Анхааруулга өгөлгүй цааш үргэлжлүүлэх

en: Moving user templates to new location at %s...
mn: хэрэглэгчийн темплэт шинэ байрлал руу хувиар шилжиж байна

en: Multiple Numerical Input
mn: санамсаргүй тооны оролт

en: Multiple Short Text
mn: санамсаргүй богино текст

en: Multiple choice
mn: Олон сонголт

en: Multiple choice questions
mn: санамсаргүй асуултыг сонгох

en: Multiple choice with comments
mn: Тайлбартай олон сонголт

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
mn: санамсаргүй тооны оролтын нийлбэр энэ үр дүнтэй тэнцүү байх ёстой

en: My user groups
mn: Миний хэрэглэгчийн бүлгүүд

en: Name
mn: нэр

en: Name [ID]
mn: Нэр [ID]

en: Name of the survey
mn: Судалгааны нэр

en: Name of the survey administrator
mn: Судалгаа явуулагчийн нэр

en: Name:
mn: нэр

en: Navigation delay (seconds):
mn: навигациг хойшлуулах (секунд)

en: New answer option
mn: шинэ хариултын сонголт

en: New files were successfully installed.
mn: Шинэ файл амжилттай инсталл хийгдлээ

en: New files will be downloaded and installed.
mn: Шинэ файл инсталл хийсэн ба татагдсан байх болно

en: New label set
mn: шинэ шошгоны тохиргоо

en: New password: %s
mn: шинэ нууц үг: %s

en: New question group was saved.
mn: Шинэ асуултын груп хадгалагдсан

en: New quota
mn: шинэ квот

en: New scenario number:
mn: Шинэ зохиомол тоо

en: New survey title:
mn: шинэ судалгааны гарчиг

en: Next
mn: Дараачийн

en: Next choice
mn: Дараачийн сонголт

en: No
mn: үгүй

en: No (Forced by the system administrator)
mn: үгүй (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: No CFIELDNAME field set!
mn: CFIELDNAME салбарын тохиргоо алга

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
mn: хангагдсан  GID (груп) алга. Асуултыг импортлох боломжгүй

en: No HTML editor
mn: HTML  үгүй засварлагч

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
mn: GID (груп) алга. Асуултыг импортлох боломжгүй

en: No Username selected.
mn: Хэрэглэгчийн нэр сонгогдоогүй байна

en: No answer
mn: хариулт алга

en: No answers have been set for this quota.
mn: Энэ квотод хариулт оноож өгөөгүй байна.

en: No available surveys
mn: Судалгаа алга

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
mn: хуулах ямар ч нөхцөл алга (хуулбар байх ёстой )

en: No database action required!
mn: мэдээллийн санд үйлдэл шаардагдахгүй

en: No invitation code is needed to complete the survey.
mn: Энэ судалгааг бөглөхөд урилгын дугаар шаардлагагүй.

en: No matching CFIELDNAME group!
mn: Тохирч байгааCFIELDNAME груп алга

en: No matching CQID
mn: тохирч байгаа CQID алга

en: No matching group
mn: тохирч байгаа груп алга

en: No matching question
mn: тохирч байгаа асуулт алга

en: No matching survey
mn: Харгалзах судалгаа алга

en: No new participants were created
mn:  шинэ биш оролцогч бүтээсэн байна

en: No of surveys
mn: судалгаа алга

en: No participant information lost.
mn: Ямар ч оролцогчын мэдээллийг алдаагүй

en: No question group found.
mn:  хариултын груп олдсонгүй

en: No question index will be shown with this format.
mn: Индексгүй асуултыг энэ формат дээр үзүүлэх болно

en: No quotas
mn: Квот алга

en: No quotas have been set for this survey
mn:  энэ судалгаанд квот алга байна

en: No reminder(s) sent
mn: сануулга илгээгүй

en: No replacement variable available for this field
mn: энэ салбард идэвхтэй хувьсах хэмжигдэхүүн орлуулахгүй

en: No responses are lost.
mn: Ямар ч хариу дүнг алдаагүй

en: No shared participants found
mn: Хуваалцсан оролцогч алга

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
mn: ямар ч судалгаагаар хангагдаагүй байна. Хуулах боломжгүй

en: No, thanks.
mn: Үгүй, баярлалаа.

en: Nominal
mn: Дурдсан

en: None
mn: үгүй, алга

en: None found
mn: олдсонгүй

en: Norwegian (Bokmal)
mn: норвеги (бокмал )

en: Norwegian (Nynorsk)
mn: (нёоноүрск) норвеги

en: Not Selected
mn: Сонгогдсонгүй

en: Not a valid expression
mn: хүчинтэй бус илэрхийлэл

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
mn: Хариултын сонголтуудыг бүгдийг нь хадгалж чадсангүй. Энэ нь ихэвчлэн серверийн хязгаарлалтаас (PHP-гийн max_input_vars тохиргооноос) хамааралтай - Системийн эрхлэгчдээ хандана уу.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
mn: Дэд асуултуудыг бүгдийг хадгалж чадсангүй. Энэ нь ихэвчлэн серверийн хязгаарлалтаас (PHP-гийн max_input_vars тохиргооноос) хамааралтай - Системийн эрхлэгчдээ хандана уу.

en: Not completed or Not displayed
mn: дуусаагүй эсвэл дэлгэцэнд үзүүлсэнгүй

en: Not displayed
mn: дэлгэцэнд үзүүлсэнгүй

en: Not enough values for calculation
mn: тооцоололд хангалттай үр дүн алга

en: Not equal to
mn: тэнцүү биш

en: Not found
mn: илэрц алга

en: Not imported label sets
mn:  шошгоны тохиргоо импортлогдсонгүй

en: Not invited
mn: уригдаагүй

en: Not started
mn: эхлээгүй

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
mn: Тэмдэглэгээ хэрвээ үнэлгээний дүрэм тавигдсан эсвэл үнэлгээни горим идэвхтэй байвал энэ үнэлгээний хэсэг зөвхөн үзэгдэх болно.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
mn: Дахин үргэлжлүүлэх бол үүнийг устгаж болохгүй гэж тэмдэглэ. Мэдээлэл цааш явах болно.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
mn: Тэмдэглэгээ : * марклагдсан  бүх салбар зайлшгүй байсан байна

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
mn: тэмдэглэгээ : загвар программын горим идэвхжлээ. Марклегдсэн тохиргоо өөрчлөгдөхгүй.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
mn: тэмдэглэгээ хэрэв та алдаатай судалгааг идэвхгүй болговол энэ нь судалгааны бүтцэд ямар нэгэн өөрчлөлт хийгээгүй бол мэдээлэл амархан сэргээгдэх болно. limesurvey цаашлах детиалын баримт бичгийн хэсгийг хар

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
mn: тэмдэглэгээ : стандарт тэмдэгтэн салбар нь автоматаар хөтлөсөн байж чаддаггүй

en: Nothing to translate on this page
mn: энэ хуудсанд орчуулах зүйл алга

en: Notification & data management
mn: мэдэгдэл&  мэдээлэл менежмэнт

en: Nov
mn: 11 сар

en: Null values are ignored in calculations
mn: хүчингүй үр дүнгүүдийг тооцоололлоос хассан

en: Number of attribute fields to add:
mn: атриабутын дугаар бүхий салбарыг нэмэх

en: Number of cases
mn: кейсийн дугаар

en: Number of participants:
mn: Оролцогчдын тоо:

en: Number of records in this query:
mn: энэ асуулт дах бичлэгийн тоо

en: Numbers
mn: Тоонууд

en: Numbers only
mn: Зөвхөн тоо

en: Numbers only for 'Other'
mn: "Бусад" гэдэгт зөвхөн тоо оруулна

en: Numerical Input
mn: Тоон оролт

en: OK
mn: ОК

en: OR
mn: эсвэл

en: Oct
mn: 10 сар

en: Off
mn: хаах

en: Off (Forced by the system administrator)
mn: хаалттай (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Ok
mn: ок

en: On
mn: дээр

en: On (Forced by the system administrator)
mn: нээлттэй (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: On errors
mn: алдаа зааж байна

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
mn: limesurvey.org оос алдаатай байсан мэдээг шинэчилэн   нэгийг илгээж байна

en: Once a survey is activated you can no longer:
mn: :  судалгаа нь нэг их удаан ашиглахгүй бол хэсэг хугацаанд л идэвхтэй байна

en: One
mn: Нэг

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
mn: Нэг юмуу хэдэн файлуудын хэмжээ зөв форматанд биш байна. Аль эсвэл хамгын бага байх боломжит хэрэгтэй файлууд хуулагдаагүй байна. Та эдгээрийг гүйцээхээс нааш ачааллах боломжгүй байна.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
mn: Заавал хариулах асуулт байна. Дуусгахаас нааш та үргэлжлүүлж чадахгүй.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
mn: Нэг эсвэл хэд хэдэн асуултын хариуг оруулахдаа алдаа гаргасан байна. Эдгээр хариултыг зөв оруулахаас нааш үргэлжлүүлэх боломжгүй.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
mn: Нэг болон нэгээс илүү татсан файлууд багтаамжаараа / форматлах нь зохисгүй. Эдгээр файлыг хүчинтэй болтол та цааш үргэлжүүлэх боломжгүй

en: Online Manual
mn: онлайн гарын авлага

en: Online manual
mn: онлайн гарын авлага

en: Only answer this if the following conditions are met:
mn: хэрэв дагалдах нөхцөлтэй бол зөвхөн энэ хариулт нь нийлнэ

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
mn: зөвхөн энэ асуултын  мэдээллүүдэд хариулах та %s ('%s') бүхий асуултыг сонголт хийхгүй

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
mn: зөвхөн энэ асуултын  мэдээллүүдэд хариулах та %s ('%s') бүхий асуултыг сонголт хийхгүй

en: Only answer this question if the following conditions are met:
mn: Зөвхөн дараах нөхцөлүүд биелж буй бол асуултад хариулна уу:

en: Only numbers may be entered in this field.
mn: Зөвхөн тоонууд л энэ хэсэгт оруулж болно

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
mn: Зөвхөн нэг CSV нэмэлтийг төв онцлог шинж бүхий хөтлөсөн байна.

en: Only variables can be assigned values
mn: зөвхөн хувьсах хэмжигдэхүүнүүдийг үр дүнтэй гэж үзэж болно.

en: Oops, There was an error deleting the file
mn: Файлыг устгахад алдаа гарлаа

en: Option 'Other':
mn: бусад сонголт

en: Optional Question
mn: сонголтот асуулт

en: Optional fields:
mn: сонголтот салбар

en: Optional modules
mn: сонголтын модулиуд

en: Ordinal
mn: Дараалсан

en: Organize question groups/questions
mn: асуулт / груп асуултыг зохион байгуулах

en: Other
mn: бусад

en: Other comment
mn: бусад сэтгэгдэл

en: Other files:
mn: бусад файл

en: Other users may edit this participant
mn: Өөр хэрэглэгч энэ оролцогчийг засварлаж байж магадгүй

en: Other:
mn: Бусад

en: Outdated
mn: хоцрогдсон, хуучрагдсан

en: Output options
mn: Гаралтын тохируулганууд

en: Overall assessment score
mn: үнэлгээний оноог бүхэлд нь авч үзэх

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
mn: хэрэв аль хэдийн байгаа оролцогч бол байж байгаа онцлог шинж бүхий үр дүнг дахин бичих

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
mn: Хэрэв оролцогч нь аль хэдийн байж байгаа бол онцлог шинж бүхий автомат хөтлөлтийн үр дүнг дахин бичих үү ?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
mn: Хэрэв оролцогч нь аль хэдийн байж байгаа бол стандарт салбарын  үр дүнг дахин бичих үү ?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
mn: Хэрвээ давхарагдсан оролцогч илэрвэл уг атрибутын утгуудын токенийг давхарлаж бич

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
mn: Хэрэв оролцогч нь аль хэдийн байж байгаа бол онцлог шинж бүхий тэмдэгтийн үр дүнг дахин бичих үү?

en: Owner
mn: эзэмшигч

en: Owner ID
mn: Эзэмшигчийн ID

en: Owner:
mn: Эзэмшигч:

en: PDF export
mn: PDF  экспортлох

en: PHP PDO driver library
mn: PHP PDO драйверийн сан

en: PHP mbstring library
mn: PHP mb холбоос сан

en: PHP version
mn: PHP хувилбар

en: PHP/PECL JSON library
mn: PHP/PECL JSON сан

en: Pad a string to a certain length with another string
mn: өөр нэгэн хэлхээн зайлшгүй орших газрыг ол.

en: Panel integration
mn: нэгдсэн хэсэг

en: Parameter
mn: параметр

en: Parameter name:
mn: параметр нэр

en: Partial
mn: хагас хэсэгчилсэн

en: Partial (saved) responses
mn: хариу дүнгүүдийн хэсэг

en: Participant
mn: Оролцогч

en: Participant ID
mn: ID оролцогч

en: Participant attributes to create
mn: онцлог шинж бүхий оролцогч бүтээх

en: Participants can save partially finished surveys
mn: оролцогч нь дуусгасан судалгааны хэсэгийн хадгалах боломжтой

en: Participants owned by you
mn: таниар эзэмшигдсэн оролцогчид

en: Participants shared with you
mn: таньтай шейрлэгдсэн оролцогчид

en: Participants you have shared
mn: таны шейр хийсэн оролцогчид

en: Password
mn: нууц үг

en: Password:
mn: нууц үг

en: Passwords do not match!
mn: нууц үг тохирсонгүй

en: Percentage
mn: Хувь

en: Percentage of total:
mn: нийт хувь

en: Permission
mn: зөвшөөрөл

en: Permission to activate/deactivate a survey
mn: судалгааг идэвхжүүлэх/ идэвхжүүлэхгүй байх зөвшөөрөл

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
mn: үр дүнгүүд рүү  експорт/ импорт/ устгах/ шинэчлэх/ харах бүтээх (мэдээлэл оруулах) зөвшөөрөл

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
mn: тэмдэгтэн оруулалтууд  руу експорт/ импорт/ устгах/ шинэчлэх/ бүтээх зөвшөөрөл

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
mn: судалгаан дах  дүрмийн  үнэлгээ рүү  устгах/ шинэчлэх/ харах/ бүтээх зөвшөөрөл

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
mn: судалгаан дах  дүрмийн  үнэлгээ рүү  устгах/ шинэчлэх/ харах/ бүтээх зөвшөөрөл

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
mn: судалгааны хариулт, групууд, асуултуудын нөхцөлүүд рүү експорт/ импорт/ устгах/ шинэчлэх/ харах/ бүтээх зөвшөөрөл

en: Permission to delete a survey
mn: судалгааг устгах зөвшөөрөл

en: Permission to modify survey security settings
mn: хамгаалагдсан тохируулгатай  өөрчлөгдсөн судалгааны зөвшөөрөл

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
mn: дагалдах хурдан орчуулгыг ашиглан орчуулалт руу харах болон шинэчлэх зөвшөөрөл

en: Permission to view statistics
mn: статистикийг харах зөвшөөрөл

en: Persian
mn: перси

en: Pie chart
mn: дугуй график

en: Please %s check your settings %s.
mn: %s тохируулгаа шалгана уу %s.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
mn: <a href="%s">Нэвтэрч</a> орно уу.

en: Please be patient until you are forwarded to the final URL.
mn: Эцсийн URL хаяг уруу шилжтэл тэвчээртэй хүлээнэ үү.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
mn: Дараах асуудлуудыг шалгана уу дараа нь сүүлий алхам руу цааш үргэлжлүүлнэ үү.

en: Please check at least one item.
mn: хамгийн багадаа нэг мэдээлэл шалгана уу.

en: Please check the directory permissions.
mn: Зөвшөөрлийн лавлагааг шалгана уу

en: Please check the format of your answer.
mn: таны хариулт форматлагдсан эсэхийг шалгана уу.

en: Please choose
mn: сонголтоо оруулна уу

en: Please choose *all* that apply:
mn: Хамаарах *болгоныг* сонгоно уу:

en: Please choose *only one* of the following:
mn: Дараахаас *зөвхөн нэг* -ийг сонгоно уу:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
mn: Хамаарах бүрийг сонгож, тайлбар оруулна уу:

en: Please choose at least %s items.
mn: Доор хаяж %s -г сонгоно уу.

en: Please choose no more than %s items.
mn: %s мэдээллээс илүү их сонголт оруулахгүй байхаар сонгоно уу

en: Please choose the appropriate response for each item:
mn: Тус бүрт харгалзах хариуг сонгоно уу:

en: Please choose the label sets you want to export:
mn: та экспортлохыг хүсэж байвал хаяг тавихаар сонгоно уу

en: Please choose...
mn: Сонгоно уу...

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
mn: үргэлжлүүлэх товшилтоор болон холбоон дор хамгаалалттай асуултанд хариулсанаар тэмдэгдийг баталгаажуулна уу.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
mn: Тусламж авах бол %s (%s) -тай холбогдоно уу.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
mn: Нууц үгээ LimeSurvey - ийн администратороос асуугаарай

en: Please continue with populating the database.
mn: Бааз уруу үндсэн өгөгдөл оруулахыг үргэлжлүүлнэ үү.

en: Please enter a date:
mn: Огноо оруулна уу:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
mn: Limesurvey-д ашиглах өгөгдлийн сангийн тохируулгын мэдээллийг оруулна уу:

en: Please enter your comment here
mn: Өөрийн саналаа энд оруулна уу

en: Please explain something in detail:
mn: детиал дах зарим зүйлсийг тайлбарла

en: Please fax your completed survey to:
mn: Та судалгааг бөглөж дуусаад факсаар явуулна уу:

en: Please fix this error in your database and try again
mn: Өгөгдлийн сангийн энэ алдааг засаад дахин оролдоно уу

en: Please log in first.
mn: Эхлээд нэвтрэнэ үү

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
mn: Тохиргооны нэгийг өөрчлөх эсвэл асуултууд/ групуудыг өөрчлөх/ нэмэхийг хүсэх болон судалгааны үр дүнгүүдийг цуглуулахдаа тэмдэглэгээ хийнэ үү, та судалгаагаа идэвхгүй болгох хэрэгтэй болно, салангид архиван хүснэгтүүдэд оруулсан мэдээллүүд чин шилжих болно.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
mn: хайрцаг тус бүрд  1 рүү тэмүүлж  тоог захиална уу

en: Please select %s answers
mn: %s хариулт байхаар сонгоно уу

en: Please select a file to import!
mn: Импортлох файлаа сонгоно уу

en: Please select a language:
mn: Хэлээ сонгоно уу:

en: Please select a user first
mn: Эхлээд хэрэглэгчээ сонгоно уу

en: Please select a user group first
mn: хэрэглэгчийн эхний групыг сонгоно уу

en: Please select at least %s answers
mn: хамгийн багадаа %s байх хариулт сонгоно уу

en: Please select at least one answer
mn: хамгийн багадаа нэг хариулт байхаар сонгоно уу

en: Please select at least one file for deletion
mn: устгахаар хамгийн багадаа нэг файлийг сонгоно уу

en: Please select at least one file for download
mn: татаж авахаар хамгийн багадаа нэг файлийг сонгоно уу

en: Please select at most %s answers
mn: хамгийн ихдээ %s байх хариулт сонгоно уу

en: Please select at most one answer
mn: хамгийн ихдээ нэг хариулт байхаар сонгоно уу

en: Please select your preferred language:
mn: та онцгой эрхтэй хэлээ сонгоно уу

en: Please submit by %s
mn: %s мэдүүлнэ үү

en: Please upload %s files
mn: %s бүхий файлийг хуулан уу

en: Please upload %s more file(s).
mn: Дахиад %s файл оруулна уу.

en: Please upload at least %s files
mn: %s файлийг хуулан уу

en: Please upload at least one file
mn: нэг ч гэсэн файлийг татна уу

en: Please upload at most %s files
mn: хамгийн их %s файлийг хууна уу

en: Please upload at most one file
mn: хамгийн их татагдсан файлийг татна уу

en: Please upload between %s and %s files
mn: %s файл болон %s файл хооронд байгааг хуулана уу

en: Please upload one file
mn: нэг файлийг татна уу

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
mn: дэвшүүлэгдсэн мэдээллийн санг үргэлжлүүлэхээс өмнө дагалдах мэдээллийг шалгана уу

en: Please write your answer here:
mn: Хариултаа энд бичнэ үү:

en: Please write your answer(s) here:
mn: Хариултуудаа энд бичнэ үү:

en: Polish
mn: польш

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
mn: хангалтгүй дууссан идэрхийлэл- тооцоологдож байгаа тогмол эсвэл хувьсах хэмжигдэхүүн

en: Populate database
mn: Бааз уруу үндсэн өгөгдөл оруулах

en: Popup HTML editor
mn: Popup  HTML засварлагч

en: Portuguese
mn: португали

en: Portuguese (Brazilian)
mn: португали ( бразил)

en: Position
mn: Байрлал

en: Pre-installation check
mn: Системийн шаардлага шалгах

en: Pre-installation check for LimeSurvey
mn: LimeSurvey суулгахын өмнө шалгах зүйлс

en: Pre-mapped attributes
mn: онцлог шинжийг өмнө хөтлөсөн байх

en: Predefined
mn: тайлбарлах

en: Prefix for list items
mn: мэдээллэн жагсаалт дах угтвар

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
mn: баг багаар жагсаалтад Prefix|Suffix

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
mn: довтолсон жагсаалтын оронд текст бүхий нүдийг танилцуулах

en: Presentation
mn: Танилцуулга

en: Presentation & navigation
mn: илтгэл  &н авигаци

en: Preview:
mn:  урьдчилан харах

en: Previous
mn: Өмнөх

en: Previous questions
mn: Өмнөх асуултууд

en: Previous session is set to be finished.
mn: . Өмнөх хугацаа  дуусан байна гэж тавиглдсан

en: Print your answers.
mn:  Хариултаа хэвлэ

en: Printable survey
mn: Судалгааг хэвлэх боломжтой

en: Printable survey (*.html)
mn: Хэвлэх боломжтой судалгаа (*.html)

en: Prior to 16
mn: 16 хүртэлх

en: Processing...
mn: ачаалж байна

en: Progress
mn: хөгжил хөгжих

en: Publication & access control
mn: нийтлэл хүрэх & боломж хянах

en: Punjabi
mn: пенжаб

en: Q1 and Q3 calculated using %s
mn: Q1 ба  Q3 %s ашиглаж тооцоолсон

en: Question
mn: Асуулт

en: Question Type:
mn: асуултын төрөл

en: Question attribute
mn: тодотгол асуулт

en: Question attributes
mn: атрибут асуултууд

en: Question attributes:
mn: Асуутын онцлогууд:

en: Question by Question
mn: асуултыг асуултаар

en: Question code
mn: асуултын код

en: Question code / ID
mn: Асуултын код / ID

en: Question code:
mn: Асуултын код

en: Question codes were successfully regenerated.
mn: Асуултын кодууд амжилтай дахин бий болгогдлоо

en: Question could not be created.
mn: асуулт бүтээгдэх боломжгүй

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
mn: асуулт устгагдах боломжгүй. Эдгээр  энэ асуултанд итгэлтэй гэх өөр бусад асуултад нөхцөл бий. Эдгээр нөхцөлүүд алдагдах хүртэл та энэ асуултын устгаж болохгүй.

en: Question could not be updated
mn: асуулт шинэчлэгдэж чадсангүй

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
mn: Асуултыг шинэчлэх боломжгүй. Бусад асуултад дараах нөхцөлүүд бий энэ нь өөрчлөгдөж байгаа төрөл нв асуудалтай  болон асуулт дах итгэлтэй хариултууд юм.

en: Question group
mn: асуултын груп

en: Question group import is complete.
mn: Асуултын групын импорт дууслаа

en: Question group import summary
mn: хураангуй импорт асуултын груп

en: Question group successfully saved.
mn: Асуултын груп амжилттхй хадгалагдлаа

en: Question group was not saved.
mn: Асуултын бүлэг хадгалагдсангүй.

en: Question group:
mn: асуултын груп

en: Question groups
mn: Асуултын бүлэг

en: Question help
mn: Асуултын тусламж

en: Question import is complete.
mn: импортолсон асуулт дууслаа

en: Question import summary
mn: хураангүй асуултыг импортлох

en: Question in language %s could not be created.
mn: %s бүхий хэл дээрх асуулт бүтээгдсэн байх боломжгүй

en: Question index
mn: Асуултын индекс

en: Question selection
mn: Асуулт сонгох

en: Question time
mn: асуулт хугацаа

en: Question type selector:
mn: сонгон шалгаруулагчын асуултын төрөл

en: Question validation equation
mn:   асуултын батламжилсан тэгшитгэлл

en: Question validation tip
mn: асуултын батламжилсан зөвлөгөө

en: Question was successfully added.
mn: Асуулт амжилттай нэмэгдлээ

en: Question was successfully deleted.
mn: 	Асуулт амжилттай устгагдлаа

en: Question was successfully saved.
mn: Асуулт амжилттай хадгалагдлаа

en: Question:
mn: асуулт

en: Questions
mn: Асуултууд

en: Questions with conditions to this group
mn: энэ груп руу нөхцөлтэй асуултыг

en: Quick CSV report
mn: CSV тайланг түргэн харах

en: Quick add...
mn: хурдан нэм

en: Quick statistics
mn: Товч статистик

en: Quick translation
mn: хурдан орчуулах

en: Quick-add answers
mn: түргэн- хариулт нэмэх

en: Quick-add conditions
mn: Quick-add нөхцөлүүд

en: Quick-translation
mn: түргэн- орчуулга

en: Quota action
mn: квот үйлдэл

en: Quota could not be added!
mn: Квот нэмж чадсангүй!

en: Quota members
mn: Квотын гишүүд

en: Quota name
mn: квот нэр

en: Quota saved
mn: Квотыг хадгаллаа

en: Quotas
mn: хашилт

en: Quote meta characters
mn: өөрчлөгдсөн бичгүүдийг үнэл

en: RANK
mn: ЗЭРЭГЛЭЛ

en: RPC interface enabled:
mn: RPC солилцуулагч боломжтой боллоо

en: Randomization group name
mn: Санамсаргүй байдлаар бүлэгийн нэрийг сонгох

en: Randomization group:
mn: санамсаргүй груп

en: Randomize on each page load
mn: тухайн хуудсанд татагдах санаандгүй хандалт

en: Range
mn: Интервал

en: Rank %s
mn: %р эрэмблэх

en: Rank header
mn: толгойн хэсэгийг эрэмблэ.

en: Ranking
mn: эрэмбэлж байна

en: Reason:
mn: шалтгаан

en: Recommended
mn: зөвлөх

en: Record Deleted
mn: бичлэг устсан

en: Records displayed:
mn:  бичлэг дэлгэцэнд байрлах

en: Records imported
mn: бичлэг импортолсон

en: Recover your password
mn: дахин нууц  үгийг оруулах

en: Referrer URL will be saved.
mn: URL илгээгчийг хадгалсан байх болно

en: Regenerate question codes
mn: Асуултын кодуудыг дахин бий болго

en: Registration
mn: бүртгэл

en: Registration email
mn: Бүртгэлийн имэйл

en: Registration email subject
mn: имэйлийн гарчиг бүртгэх

en: Regular expression
mn: тогтмол хэмжигдэхүүн

en: Relevance equation:
mn: холбоо тэгшитгэл

en: Relevance help for printable survey
mn: Хэвлэгдэх судалгаанд хамааралтай тусламж

en: Relevance:
mn: хамаатай байх, холбогдох

en: Reload URL
mn: URL дахин уншуулах

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
mn: дагалдах холбоосын товшилтоор таны судалгааг дахин уншуулна

en: Reloading screen. Please wait.
mn: Цонх дахин уншиж байна. Түр хүлээнэ үү

en: Remaining
mn: Үлдсэн

en: Reminder
mn: сануулга

en: Reminder Email:
mn: хураанггуй  тэмдэгт үзүүлэх

en: Reminder count
mn: сануулгыг тоол

en: Reminder count:
mn: сануулгыг тоох

en: Reminder email
mn: Сануулах имэйл

en: Reminder email subject
mn: имэйлийн сэдэв сануулах

en: Reminder email subject:
mn: субьект бүхий сануулга е-мейл

en: Reminder sent to:
mn: руу сануулга илгээх

en: Reminder sent?
mn: Сануулга илгээх ?

en: Reminder status:
mn: сануулгын статус

en: Reminder to participate in a survey
mn: судалгаанд оролцохыг сануулах

en: Reminder(s) sent
mn: сануулга илгээсэн

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
mn: алслагдсан хяналт нь функуианал хамаарлыг товч илэрхийлэх ба шилжүүлгэд хувь ашиглах боломжтой

en: Remove
mn: арилгах

en: Remove from blacklist?
mn: Блокоос гаргах уу?

en: Renumber the new record.
mn: Шинэ бичлэгийг дахин дугаарла

en: Repeat a string
mn: давтагдсан хэлхээ

en: Repeat password:
mn: Нууц үг (давтан):

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
mn: Х дэд асуулт бүриын эрэмблэгдсэн асуултанд гарчигиудыг давтаж байна.

en: Replace
mn: орлуулах сэргээх

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
mn: дахин байрласан хэлхээ бүхий хэлхээнд хийсэн хайлтын бүх үзэгдлийг буцаан тавих

en: Replace choice header (default: "%s")
mn: сонголтын гарчигыг дахин байршуул (хэвшилт: %s)

en: Replace rank header (default: "%s")
mn:  эрэмблэгдсэн гарчигыг дахин байршуул (хэвшилт: %s )

en: Replace the existing record.
mn: Байж байгаа бичлэгийг дахин байршуул

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
mn: "бусад" шошгод текстэн дадалтай сонголтод хариулахаар дахин байршуулах

en: Report and skip the new record.
mn: Шинэ бичлэгийг алгас мөн мэдээл

en: Required
mn: зайлшгүй

en: Reset
mn: шинээр тавих

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
mn: ашиглагдаж болохгүй хэсэг дэх таны бүх тэмдэгтийг дахин сэргээх

en: Reset answers and token completed state
mn: татаж дуусгах  хэсэг дэх хариулт болон тэмдэгтүүдийг сэргээх

en: Reset conditions
mn: нөхцөлийг дахин тавих

en: Reset conditions/relevance?
mn: Нөхцөл/хамаарлуудыг хэвэнд нь оруулахуу?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
mn: бүрэн дуусаагүй хэсэг дэх хариултуудыг дахин татах

en: Resources
mn: нөөцүүд

en: Resources Import Summary
mn: хураангуй импортын нөөцүүд

en: Resources import summary
mn: хураангуй импортын нөөцүүд

en: Response
mn: Хариулт

en: Response ID
mn: үр дүнгийн ID

en: Response filters
mn: Хариу шүүлтүүр

en: Response import summary
mn: хураангуй импортын хариу дүнгүүд

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
mn: {SURVEYNAME} судалгааны хариулт илгээх

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
mn: {SURVEYNAME}  судалгааны хариулт илгээсний үр дүн

en: Response summary
mn: үр дүнгийн дүгнэлт

en: Responses
mn: үр дүнгүүд

en: Responses & statistics
mn: хариу дүнгүү ба статистик

en: Responses containing
mn: Хариу үйлдэл агуулагдаж байгаа

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
mn: . Энэ судалгааны  хариу дүнгүүд нь нэргүй биш байна

en: Responses to this survey are anonymized.
mn: Энэ судалгааны  хариу дүнгүүд нь нэргүй байна

en: Responses will be date stamped.
mn: Хариу дүнгүүдийн өөрчилсөн өдөр байх болно

en: Responses will have the IP address logged
mn: хариу дүнгүүд IP хаягаар нэвтрэхэд очих болно.

en: Responses will have their referring URL logged.
mn:  Хариу дүнгүүд нь  нэвтэрсэн URL илгээгдэх болно.

en: Responses will not be date stamped.
mn: Үр дүнгүүд ирсэн өдрийг өөрчлөхгүй

en: Responses will not have the IP address logged.
mn: хариу дүнгүүд IP хаягаар нэвтрэхэд очихгүй болно.

en: Responses will not have their referring URL logged.
mn: Хариу дүнгүүд нь  нэвтэрсэн URL илгээгдэхгүй  болно.

en: Restore
mn: сэргээн сэргээх

en: Restore options
mn: сонголтыг дахин сэргээх

en: Result
mn: Үр дүн

en: Results
mn: хариу дүнгүүд

en: Results from LDAP Query.
mn: .LDAP асуултын үр дүн

en: Resume later
mn: дахин сэргээ

en: Return a formatted string
mn: форматлагдсан хэлхээг буцаах

en: Return comma-separated list of values
mn: таслалаас салсан үр дүнгийн жагсаалтыг буцаах

en: Return current UNIX timestamp
mn: түгээмэл UNIXхугацааны ангиллыг буцаах

en: Return part of a string
mn: хэлхээн хэсгийг буцаах

en: Return to label set administration
mn: шошго тавих удирдлага руу буц

en: Return to survey
mn: асуулгалуу буцах

en: Return to survey administration
mn: судалгааны удирдлага руу буцах

en: Returns true if all non-empty responses are unique
mn: хэрэв бүх хоосон биш үр дүнгүүд нь хосгүй бол буцаалт нь үнэн.

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
mn: грегорийн календар дах баттай өдөр мөн бол буцаалт үнэн (1)

en: Reverse a string
mn: Мөрийг тонгоруулах

en: Reverse answer order
mn: Хариултын урвуу ангилал

en: Romanian
mn: рум

en: Root URL:
mn: URL суурь

en: Round fractions down
mn:  бутархай тоог бүхэл тоонд хүргэж ойролцоогоор бууруулах

en: Round fractions up
mn: бутархай тоог бүхэл тоонд хүргэж ойролцоогоор өсгөх

en: Rounds a number to an optional precision
mn: тоог сонгон нарийвчил

en: Rows
mn: Мөр

en: Russian
mn: орос

en: SMTP debug mode:
mn: SMTP алдаа согогийг засах горим

en: SMTP debug output:
mn: SMTP алдааны гаралт

en: SMTP host:
mn: SMTP эзэн

en: SMTP password:
mn: SMTP нууц үг

en: SMTP username:
mn: SMTP хэрэглэгчийн нэр

en: SPSS export scale type
mn: SPSS хуваарийн төрөлд экспорт хийх

en: SPSS version:
mn: SPSS хувилбар:

en: SQL CODE THAT FAILED
mn: SQL код амжилтгүй болсон

en: SQL command failed: %s
mn: SQL комманд алдаа гарлаа: %s

en: Same
mn: ижил

en: Same height for lists
mn: Дараалалууд адилхан өндөртөй байна

en: Save
mn: хадгалах

en: Save IP address?
mn:  IP хаягыг хадгалах уу?

en: Save Now
mn: Хадгалах

en: Save and close
mn: Хадгалаад хаах

en: Save as label set
mn: шошгоны тохиргоо хадгалах

en: Save changes
mn: өөрчлөснийг хадгал

en: Save city
mn: хотыг хадгал

en: Save country
mn: улсыг хадгал

en: Save for further completion by survey user
mn: судалгаа хэрэглэгчээр цаашдын боловсруулалтыг хамгаалуул

en: Save postal code
mn: шуудангын кодыг хадгал

en: Save question group
mn: асуултын групыг хадгалах

en: Save referrer URL?
mn: URL илгээгчийг хадгалах уу?

en: Save settings
mn: хадгалагдсан тохиргоо

en: Save state
mn: Явцыг хадгалах

en: Save this, then create another:
mn: үүнийг хадгал, дараа нь өөрийг бүтээ

en: Save timings?
mn: Хугацааг хадгалах

en: Save your unfinished survey
mn: Таны төгсгөөгүй судалгааг хадгалах

en: Saved Survey Details
mn: детиалчилсан судалгааг хадгалсан

en: Saved name:
mn: Хадгалсан нэр:

en: Saved responses
mn: Хадгалсан хариултууд

en: Scale
mn: Хэмжээ

en: Scale 1
mn: шаталбар нэг

en: Scale 2
mn: шаталбар 2

en: Scenario
mn: дүр зураг

en: Scope
mn: бололцоо

en: Screen:
mn: дэлгэц

en: Search
mn: хайх

en: Second choice
mn: Хоёр дахь сонголт

en: Security
mn: Аюулгүй байдал

en: Security question:
mn: хамгаалалттай  асуулт

en: Select ZIP file:
mn: ZIP файлийг сонгох

en: Select answer:
mn: Хариулт сонгох:

en: Select columns
mn: Багана сонгох

en: Select file
mn: Файл сонгох

en: Select month
mn: Сар сонгох

en: Select question
mn: асуулт сонгох

en: Select survey to copy:
mn: сонгогдсон судалгааг хуулах

en: Select template ZIP file:
mn: ZIP  файлын темплейтийг сонгох

en: Select the LDAP query you want to run:
mn: LDAP асуултын ачаалуллахыг хүсвэл сонго

en: Select the type of chart to be displayed
mn: дэлгэцэнд гаргах графикын төрлийг сонгох

en: Select...
mn: сонгох

en: Selected attribute(s)...
mn: Сонгосон аттрибут(ууд)...

en: Selected quota(s)...
mn: Сонгосон квотууд...

en: Semicolon
mn: цэг таслал

en: Send
mn: илгээх

en: Send Invitations
mn: урилгууд илгээх

en: Send Reminders
mn: сануулга илгээх

en: Send basic admin notification email to:
mn: е--мейл рүү админы мэдэгдэлийг үндсэн мэдээллийг  илгээнэ.

en: Send detailed admin notification email to:
mn: е-мейл рүү админы мэдэгдэлийг детиалчилж илгээнэ.

en: Send email invitation
mn: е-мейлээр урилга илгээх

en: Send email invitations
mn: е- мейл урилга илгээх

en: Send email reminder
mn: сануулгыг илгээх

en: Send me a copy:
mn: хуулбарыг над руу илгээх

en: Send reminder to token ID(s):
mn:  тэмдэгтэн  ID  руу сануулга илгээх

en: Sending invitations...
mn: урилга илгээж байна

en: Sending reminders...
mn: сануулах бичгүүдийг илгээж байна

en: Sep
mn: 9 сар

en: Separator used:
mn: салангид ашигласан

en: Serbian (Cyrillic)
mn: Серб (крилл цагаан толгой)

en: Serbian (Latin)
mn: Серб хэл (Латин)

en: Server name & port:
mn: сервер нэр/ порт

en: Server time:
mn: серверийн  хугацаа

en: Server type:
mn: серверийн төрөл

en: Session writable
mn: Бичигдэж болхуйц цуглаан.

en: Set Survey Rights
mn: зөв судалгааг тавих

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
mn: энэ төрлийн  асуултанд  тодорхой  SPSS хуваарийн экспорт тавих

en: Set name:
mn: тавих нэр

en: Set survey permissions
mn: зөвшөөрөлтэй судалгааг тавих

en: Set template permissions for this user
mn: энэ хэрэглэгчид темплейт зөвшөөрөл тавих

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
mn: (1-100) багана бүхий   (дэд) асуултын хувиар илэрхийлэх өргөнийг тавих

en: Set token length to:
mn: тэмдэгтийн уртыг тогтоох

en: Set user permissions
mn: хэрэглэгчийн зөвшөөрлийг тавих

en: Share
mn: шейрлэх

en: Share panel
mn: хэсэгийг шейр хийх

en: Share participant(s)
mn: Оролцогчдыг хуваалцах

en: Share this participant
mn: Энэ оролцогчыг хуваалцах

en: Share with all users
mn: Бүх хэрэглэгчтэй хуваалцах

en: Shared by
mn: Хуваалцсан

en: Shift-JIS Japanese
mn: Shift-JIS япон хэл

en: Short Free Text
mn: Богино чөлөөт текст

en: Short names
mn: Товч нэр

en: Should this attribute be visible on the panel?
mn: Энэ аттрибутыг самбарт харуулах уу?

en: Should we proceed with the delete?
mn: Устгахын хамт цааш үргэлжлүүлэх үү?

en: Show
mn:  үзэх  ,үзүүлэх

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
mn: албладмал биш асуултад хариулт үгүй гэж үзүүлэх

en: Show PHPInfo
mn: PHP мэдээг үзүүлэх

en: Show a map in the statistics?
mn: Статистикт газрын зураг харуулах уу?

en: Show advanced settings
mn: дэвшилтэт тохиргоог үзүүлэх

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
mn: хариултын хамгийн их утгад хүрэхэд анхааруулгыг үзүүлэх

en: Show both
mn: аль альнийг нь үзүүлэх

en: Show both (Forced by the system administrator)
mn: 2ланг нь үзүүлэх (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Show comment
mn: сэтгэгдэл үлдээх

en: Show conditions for this question
mn: энэ асуултанд нөхцөл үзэх

en: Show during registration?
mn: Бүртгэл хийх явцыг үзүүлэх

en: Show grand total
mn: Эцсийн дүнг харах

en: Show grand total for either columns or rows
mn: Аль ч мөр эсвэл багануудад эцсийн дүнг харах

en: Show group description only
mn: зөвхөн тодорхойлон бичсэн групыг үзүүлэх

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
mn:  зөвхөн тодорхойлогдсон групыг  үзүүлэх (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Show group name only
mn: зөвхөн нэртэй групыг үзүүлэх

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
mn:  зөвхөнгрупын нэрийг үзүүлэх (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Show in public statistics
mn: нээлттэй статистикийг үзүүлэх

en: Show javascript alert
mn: жаватекстийн анхааруулгыг үзүүлэх

en: Show last..
mn: сүүлийхийг үзэх

en: Show next..
mn: дараахыг үзэх

en: Show next...
mn: дараахыг үзэх

en: Show previous..
mn: өмнөхийг үзэх

en: Show previous...
mn: өмнөхийг үзэх

en: Show question code only
mn: зөвхөн асуултын кодыг үзүүлэх

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
mn: асуултын кодыг зөвхөн үзүүлэх (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Show question group title and/or description:
mn: Асуултын бүлгийн гарчиг болон тайлбарыг харуулах:

en: Show question number and/or question code:
mn: Асуултын дугаар болон кодыг харуулах

en: Show question number only
mn: зөвхөн тоог үзүүүлэх

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
mn: асуултын дугаарыг зөвхөн үзүүлэх (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Show start...
mn: эхнийхийг үзэх

en: Show statistics of this question in the public statistics page
mn: нээлттэй статистик хуудсанд энэ асуултын статистикийг үзүүлэх

en: Show text responses inline:
mn: Нэг шугманд текстийн хариу үйлдэлийг харуул

en: Show title
mn: Гарчиг харах

en: Show totals for
mn: -д нийлбэр дүнг үзүүлэх

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
mn: баганаас мөр лүү ба мөрөөс багана луу аль альнийх нь нийлбэр  дүнг үзүүлэх

en: Showing filtered results
mn: Шүүлтийн үр дүнг үзүүлэв

en: Simple selector
mn: энгийн сонгон шалгаруулагч

en: Simple template editor
mn: энгийн темплейт засварлагч

en: Sine
mn: синус

en: Single checkbox
mn: дан checkbox

en: Single choice questions
mn: ганцхан асуултыг сонгох

en: Single response: ID %s
mn: ганцхан хариу үйлдэл үзүүлэн: ID %s

en: Sinhala
mn: шири ланкагын хэл

en: Site name
mn: байрлах нэр

en: Site name:
mn: хуудасны нэр

en: Slider
mn: слайд

en: Slider accuracy
mn: Слайдын нарийвчлал

en: Slider initial value
mn: Слайдын анхны утга

en: Slider maximum value
mn: Слайдын максимум утга

en: Slider minimum value
mn: Талбарын хамгийн бага утга

en: Slider starts at the middle position
mn: Слайд голоосоо эхлэх

en: Slovak
mn: словак

en: Slovenian
mn: словен

en: Some URL description
mn: зарим URL тодорхойлолт

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
mn: таны эхний судалгаа руу зарим алхамыг амарханаар бүтээнэ

en: Some text in this answer
mn: хариултын зарим хэсэг

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
mn: Уучлаарай энэ судалгаанд асуултын төрлүүд дэмжигдсэнгүй

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
mn: Таны оруулсан хариу энэ судалгааны квотоос хэтэрсэн байна.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
mn: Уучлаарай, гэхдээ LDAP  модуль PHP  бүрдэл алдагдаж байна.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
mn: Уучлаарай, энэ асуулт графикаар зөв харуулахааргүй олон тооны хариуны сонголттой байна.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
mn: Уучлаарай, нэмж файл оруулах боломжгүй!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
mn: Уучилаарай, зөвхөн %s сунгалтыг зөвшөөрсөн байна!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
mn: Энэ асуултанд зөвхөн %s файл оруулж болно!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
mn: уучлаарай ,мэдээллийн санд  тохиргоо шошгод нэр оруулсан байна  өөр нэр сонгоно уу

en: Sorry, the request failed!
mn: Уучлаарай, хүсэлт амжилтгүй боллоо

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
mn: Уучлаарай, татагдсан файл (%s) нь зөвшөөрсөн %s KB-ын хэмжээтэй файлийн хэмжээгээс том байна

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
mn: Зөвшөөрөгдөөгүй файлын өргөтгөл (%s) байна!

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
mn: Файлын хэмжээ хэтэрсэн байна. Зөвхөн %s KB хүртэлх хэмжээтэй файл оруулж болно.

en: Sort answers alphabetically
mn: хариултыг цагаан толгойн дэс дарааллаар ангил

en: Sort the answer options alphabetically
mn: сонголтот хариултыг цагаан толгойн дэс дарааллаар ангил

en: Spanish
mn: испани

en: Spanish (Argentina)
mn: Испани (Аргентин)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
mn: Испани (Аргентин) (Албан бус)

en: Spanish (Chile)
mn: испани хэл ( Чили )

en: Spanish (Mexico)
mn: испани (мексик)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
mn:  тодорхой дадал бүхий өдөр / хугацааг форматлах (<i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> форматлах ба  "-./: "  тэмдгийг   тэгээр эхлээгүй минут/ цаг/ жил/ сар/ өдөрт тус тусд зөвшөөрнө ) Судалгааны хэвшмэл өдөрт форматлах

en: Square root
mn: квадрат язгуур

en: Standard deviation
mn: стандарт хазайлт

en: Standard token fields
mn:  стандарт тэмдэгтэн салбар

en: Start HTML editor in a popup window
mn:   popup цонх дах HTML засварлагч

en: Start bounce processing
mn: Ойлтын процессийг эхлүүлэх

en: Start date/time:
mn:  эхэлсэн өдөр /цаг

en: Start installation
mn: инсталлыг эхлүүлэх

en: Start language
mn: Эхлэлийн хэл

en: Start language:
mn: Эхлэх хэл:

en: Start: %s
mn: Эхлэл: %s

en: Started but not yet completed
mn: эхэлсэн гэхдээ хараахан дуусаагүй

en: Starting from:
mn: - ээс эхлэж  байна

en: Statistics
mn: Статистик

en: Statistics URL
mn: URL статистик

en: Statistics survey %s
mn: %s судалгааны статистик

en: Status
mn: статус

en: Step 1:
mn: алхам

en: Step 2:
mn: алхам 2

en: Step value
mn: Алхмын утга

en: Stop this survey
mn: энэ судалгааг зогсоо

en: Store the city?
mn: энэ хотыг хадгал?

en: Store the country?
mn: энэ улсыг хадгалах

en: Store the postal code?
mn: Шуудангийн кодыг хадгалах уу?

en: Store the state?
mn: төлөвыг  хадгалах

en: Straight
mn: шулуун

en: Strip HTML and PHP tags from a string
mn: хэлхээгээс HTML болон PHP-д хаяглагдсан зурвас

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
mn: хэлхээний төгсгөл болон эхлэл хэсэгээс хоосон зай бүхий зурвас

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
mn: цуглуулагын эхлэл хэсэгээс хоосон зай бүхий зурвас

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
mn: хэлхээний төгсгөл хэсэгээс хоосон зай бүхий зурвас

en: Subject:
mn: сэдэв

en: Submission date
mn: танилцуулах өдөр

en: Submit
mn: Илгээх

en: Submit Your Survey.
mn: Судалгааг илгээх

en: Submit your answers
mn: Асуултаа илгээх

en: Submit your survey.
mn: Судалгаагаа илгээ

en: Submitted
mn: Илгээгдсэн

en: Subquestions
mn: дэд асуулт

en: Subquestions were successfully saved.
mn: Дэд асуулт амжилттай хадгалагдлаа

en: Success
mn: амжилттай

en: Success!
mn: Амжилттай

en: Successfully created CPDB entries
mn: CPDB оруулан бүтээлт амжилттай боллоо

en: Successfully created token entries
mn: оруулсан тэмдэгтүүд амжилттай бүтээгдлээ

en: Sum
mn: Нийлбэр

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
mn: критиарагын нууц үгэн жагсаалтын асуултанд хариулсан үр дүнгүүдийн нийлбэрийг тооц (arg op value)

en: Summary
mn: хураангуй, тов илэрхийлэл

en: Support this project - Donate to
mn: энэ төсөлийн дэмжих- хандивлах

en: Survey
mn: Судалгаа

en: Survey %s
mn: Судалгаа %s

en: Survey Has Been Deactivated
mn: судалгаа нь аль хэдийн идэвхгүй болсон байна .

en: Survey ID
mn: судалгааны ID

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
mn: %d бичлэг агуулж байгаа %s дээрх  %d бүхий  хадгалагдсан судалгааны нэр ID

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
mn: %d бичлэг агуулж байгаа %s дээрх  %d бүхий  хадгалагдсан судалгааны нэр ID (%s)

en: Survey activation
mn: судалгааг идэвхжүүлэх

en: Survey archive (*.lsa)
mn: Судалгааны архив

en: Survey archive (.lsa)
mn: Асуулгын архив ( .lsa )

en: Survey cannot be activated yet.
mn: Судалгаа хараахан идэвхжих боломжгүй

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
mn: Судалгаа нь идэвхтэй биш байна. Таньд зөвшөөрөл ч алга мөн энд асуулт ч алгас.

en: Survey content
mn: судалгааны агуулга

en: Survey copy summary
mn: хураангүй хуулбар судалгаа

en: Survey could not be created because it did not have a title
mn: судалгааг нээх боломжгүй учир нь гарчиг өгөөгүй байна

en: Survey could not be updated
mn: судалгаанд шинэчэлт хийх боломжгүй

en: Survey deleted.
mn: Судалгаа устсан

en: Survey deletion
mn: судалгааны хассан зүйл

en: Survey does not pass consistency check
mn: судалгааа тууштай шалгагдаж хүргэгдэхгүй

en: Survey expiration date
mn: судалгаан хугацаа дууссан өдөр

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
mn: судалгаа идэвхжлээ. хариу дүнгийн хүснэгтүүд амжилттай бүтээгдлээ

en: Survey import summary
mn: хураангуй импорт судалгаа

en: Survey logic file
mn: судалгааны логик файл

en: Survey name
mn: Судалгааны нэр

en: Survey name (ID)
mn: Судалгааны нэр (ID )

en: Survey name (ID):
mn: Судалгааны нэр (ID )

en: Survey participants
mn: судалгаанд оролцогчид

en: Survey permissions
mn: Судалгаанд хандах эрхүүд

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
mn: Энэ груп дэх бүх хэрэглэгчиддэх зөвшөөрөлтэй судалгаа амжилттай шинэчлэгдлээ

en: Survey permissions were successfully updated.
mn: Судалгаанд хандах эрхүүдийг амжилттай шинэчиллээ.

en: Survey preview only for administration users:
mn: Судалгааг зөвхөн админ хэрэглэгчид урьдчилан харах эрхтэй:

en: Survey quota
mn: судалгааны квот

en: Survey quotas
mn: судалгааны квот

en: Survey registration confirmation
mn: судалгаанд бүртгүүлсэнийг баталгаажуулах

en: Survey security
mn: судалгааны хамгаалалт, хамгаалах

en: Survey settings
mn: судалгааны тохируулга

en: Survey settings were successfully saved.
mn: Судалгааны тохиргоо амжилттай хадгалагдлаа

en: Survey structure (*.lss)
mn: Судалгааны бүтэц (*.lss)

en: Survey structure (.lss)
mn: судалгааны бүтэц	 (.lss)

en: Survey structure import summary
mn: импортолсон хураангуй бүтэцтэй судалгаа

en: Survey title and description
mn: Судалгааны гарчиг ба тайлбар

en: Surveys
mn: судлаачид

en: Swahili
mn: өмнөд африкаас өмнөд исланд руу дүрвэж ирсэн Банту хүмүүс

en: Swedish
mn: швед

en: Switch to closed-access mode
mn: Хаалттай хандалтын горимд шилжих

en: System overview
mn: системийн ерөнхий төсөөлөл

en: TIS620 Thai
mn: TIS620 тайланд

en: Tab-separated-values format (*.txt)
mn: шошго – салангид-  форматлагдсан үр дүнгүүд (*.txt)

en: Table column usage
mn: хүснэгтийн баганын хэмжээ

en: Table prefix
mn: угтвар хүснэгт

en: Table size usage
mn: хүснэгтийн хэрэглээний хэмжээ

en: Take ownership
mn: эзэмшилдээ авах

en: Tangent
mn: Тангенс

en: Target (sub-)question:
mn: оноосон дэд- асуулт

en: Target question
mn: асуулт бай

en: Template '%s' does already exist.
mn: Загвар '%s' аль хэдийн бүртгэгдсэн байна

en: Template '%s' was successfully deleted.
mn: Загвар '%s' амжилттай устгагдлаа

en: Template Sample
mn: тэмплэйт загвар

en: Template editor:
mn: темплейт засварлагч

en: Template permissions were updated successfully.
mn: Тэмпэлйт зөвшөөрөл амжилттай шинэчлэгдлээ

en: Template:
mn: темплейт

en: Terminate survey
mn: судалгааг дуусгах

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
mn:  Хэрэв таны сервер эс эсл болж байвал энэ холбоосоох товшилт хийж туршина уу

en: Text [Help] (Tip)
mn: текст

en: Text box
mn: текстэн хайрцаг

en: Text display
mn: дэлгэцэнд текст харагдана

en: Text inputs
mn: текст оруулах

en: Text questions
mn: текстэн асуулт

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
mn: Dropdown горимд 2 хязгаарын дундах дэд асуулт бүрийн мөрд харуулах текст

en: Thai
mn: тайланд

en: Thank you for completing this survey.
mn: Судалгаанд оролцсонд тань баярлалаа.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
mn: Энэхүү судалгаанд оролцохоор бүртгүүлсэнд тань баярлалаа.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
mn: . Судалгаагаа хөгжүүлж хадгаласанд баярлалаа. Дагалдах детиалуудыг орхихоосоо өмнө үргэлжлүүлэх эсвэл энэ судалгаа руу буцахдаа ашиглаж болно.  Таны тодорхойлолтод энэ е-мейл хадгалагдах болно- бид таньд нууц үгийг чин сэргээж өгч чадахгүй

en: Thank you!
mn: Танд баярлалаа!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
mn: “ хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн анхааруулга” хэдэн секунд илэрхий харагдана. (Тохируулга нь зүүн бланк дээр байрлаж байхад унтарааж болохгүй )

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
mn: хэдэн секундэд  2 дах удаагаа хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга мессэж илт харагдахуйц гарч ирнэ. (  энэ нь тохируулгын зүүн хэсэгт байгаа бол унтрааж болохгүй )

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
mn: 2 дах удаагаа хугацааны хязгаар хэтэрсэн анхааруулга мессэж дэлгэцэнд гарч ирнэ. ( энэ нь зүүн хэсэгт байгаа бол дэлгэцийн хэвшмэл анхааруулга болох болно.)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
mn: Limesurvey сайн шинэчлэлт нь Limesurvey-ын хамгийн сүүлийн хувилбар руу  түргэн шинэчлэлт амархан горимтой

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
mn: сонголтот хариулт  баганын дугаараар хөндлөн хувиарлагдсан байх болно .

en: The answer to the security question is incorrect.
mn: Нууц асуултын хариу буруу байна.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
mn: эдгээр хариулт шалгуурт шүүлтүүрийн эдгээр хүснэгтэд нийлж байх ёстой

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
mn: эдгээр хариулт шалгуурт баталгаагаар нийлж байх ёстой

en: The database you specified does not exist:
mn: Таны зааж өгсөн өгөгдлийн сан байхгүй байна:

en: The email address is not valid.
mn: Имэйл хаяг буруу байна.

en: The email you used is not valid. Please try again.
mn: Таны оруулсан имэйл хаяг буруу байна. Дахин оролдоно уу.

en: The entry was assigned the following record id:
mn: оруулалт нь нэр бүхий дагалдах бичлэгтэй гэж үзнэ.

en: The file %s was deleted.
mn: энэ %s файл устгагдсан байна

en: The file has been successfully uploaded.
mn: Файлыг амжилттай илгээлээ.

en: The following additional fields were found in your CSV file.
mn: таны CSV файлд дагалдах нэмэлт салбар олдлоо.

en: The following answers should be deleted:
mn: дагалдах хариулт устгагдаж мэднэ

en: The following assessments should be deleted:
mn: дагалдах үнэлгээ устгагдаж мэднэ

en: The following conditions should be deleted:
mn: дараах нөхцөлд устгагдана

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
mn:  Дагалдах файл өөрчлөлт оруулсан  эсвэл  устсан байх болно. Гэхдээ хэн нэгнээр аль хэдийн өөрчлөл оруулуулсан байсан

en: The following groups should be deleted:
mn: дагалдах групууп устгагдаж мэднэ

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
mn: удаан шаардагдахгүй бол дагалдах хуучин хүснэгтэн жагсаалт тэмдэгт байх ба устгагдаж магадгүй

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
mn: дагалдах хуучин хүснэгтэн судалгаа устгагдаж мэднэ яагаад гэвэл тэд бичлэггүй агуулагтай эсвэл тэдний гарал нь тийм удаан байгаагүй судалгаа.

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
mn: шалгагдсан мэдээг устгах

en: The following problems have been found:
mn: дагалдах асуудлууд олдчихлоо

en: The following questions should be deleted:
mn: дагалдах асуулт устгагдаж мэднэ

en: The following steps will be done by this update:
mn: дагалдах алхам  энэ шинэчлэлтээр бүрэн дууссан

en: The following survey language settings should be deleted:
mn: дагалдах  тохируулга бүхий хэл судалгаа устгагдаж мэднэ

en: The following surveys are available:
mn: дагалдах судалгаа  идэвхтэй

en: The following surveys should be deleted:
mn: дагалдах судалгаа устгагдаж мэднэ

en: The imap PHP library is not installed or not activated. Please contact your system administrator.
mn: PHP IMAP санг суулгаагүй эсвэл идэвхжүүлээгүй байна. Системийн админтай холбогдоно уу.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
mn: Импортолсон асуултын хэл файл энэ судалгааны хамгийн багадаа үндсэн хэлийн оронд  байх ёстой

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
mn: Импортолсон асуултын хэл файл энэ судалгааны хамгийн багадаа үндсэн хэлийн оронд  байх ёстой

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
mn: Хэрэв өгөгдсөн бол логарифмын суурь тоо, эс бол натурал логарифм.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
mn: хамгийн их дугаар бүхий файлыг татчихсан. Та судалгаа руу буцаж очиж болно

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
mn: “хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн анхааруулга” мессэж дэлгэцэн дээр үзүүлнэ. (анхааруулга дэлгэцэн дээр гарч ирэх болно, зүүн бланк дээр)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн (зөрчил бүхий мессэжийг дэлгэцэн дээр харуулах, тохиргоо хийхээр бол зүүн талын бланк дээр)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
mn: файлийн  хамгийн бага тоо татагдах боломжгүй байна.

en: The new question group/question order was successfully saved.
mn: . Шинэ асуултын груп, асуултын захиалга амжилттай хадгалагдлаа

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
mn: Асуулт нэмэгдсэн байх боломжгүй. Та хамгийн багадаа асуултын код оруулах ёстой

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
mn: асуултыг нэмэх боломжгүй. та хамгийн багадаа асуултын кодыг оруулсан байх ёстой

en: The question group was deleted.
mn: Асуултын груп устсан

en: The records have been saved successfully!
mn: бичлэг амжилттай хадгалагдчихсан байна

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
mn: удаан шаардагдахгүй бол дагалдах хуучин хүснэгтэн судалгааны үр дүн байх ба устгагдаж магадгүй

en: The related survey is missing.
mn: Төрөлжсөн судалгаа алдагдаж байна

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
mn: Татагдсан файлыг хадгалахад шаардагдах лавлагааг бүтээх боломжгүй. Судалгааны лавлагаа / татах/ зөвшөөрөлийг шалгана уу

en: The response timings table has been renamed to:
mn: хугацаагаар хүснэгтэлсэн үр дүнгүүд аль хэдийн нэртэй болсон байна

en: The responses table has been renamed to:
mn: хариу дүнгийн хүснэгт нэрлэгдчихсэн.

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
mn: Limesurvey удаан хугацаагаар идэвхтэй ашиглаж байгаа бол энэ судалгаанд хариу дүн байна .

en: The sum must be at least %s
mn: нийлбэр хамгийн багадаа %s байх ёстой

en: The sum must be at most %s
mn: нийлбэр хамгийн ихдээ %s байх ёстой

en: The sum must equal %s
mn: нйилбэр тус бүр %s хооронд байх ёстой.

en: The sum must equal %s.
mn: нийлбэр %s тэнцүү байх ёстой.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
mn: .  энэ асуудал засагдах хүртэл судалгаа идэвхжих боломжгүй

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
mn: Судалгаа тохиргоон дах хугацаа дуусах тохиргоогоор хугацаандаа амжилттай дууслаа.

en: The survey you selected does not exist
mn: таны сонгосон судалгаа алга байна

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
mn: текстэн мессэж урвуу дарааллаар тоолох үед хугацааны хэмжүүрийг урвуугаар дэлгэцэнд гарна

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
mn: тэмдэгт нь аль хэдийн ашиглачихсан эсвэл аль хэдийн хүчингүй хангагдсан

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
mn: Таны хангаж өгсөн тэмдэгт хүчингүй байна эсвэл аль хэдийн хэрэглэчихсэн байна

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
mn: Таны оруулсан токен код энэ судалгааныхтай таарахгүй байна.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
mn: нэгдсэн тэмдэгтэн хүснэгт энэ судалгаанд нэрлэгдчихсэн.

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
mn: Тэмдэгтэн хүснэгт одоо шилжсэн ба тэмдэгтй энэ судалгаанд тийм ч удаан шаардлагатай хандалтыг өгөхгүй

en: The type of your database management system
mn: таны мэдээллийн сангийн төрлийн системийг удирдах

en: The update is now complete!
mn: Шинэчлэлт сая дуусав!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
mn: шинэчилсэн сервер одооогоор завгүй байна. Энэ нь шинэ хуилбард шинэчлэл хийсэн файлын  бэлдэгдэж байх үед тохиолддог болно

en: The username already exists.
mn: Хэрэглэгчийн нэр бүртгэлтэй байна.

en: The value of this variable can not be changed
mn: энэ хувьсах хэмжигдэхүүний үр дүнг өөрчилж болохгүй

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
mn: Устгахаар оруулсан үл биелэх гээгдсэн үр дүнгүүд % байна.

en: There are %s orphaned question attributes.
mn: %s гээгдсэн асуултын өгөгдөл байна

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
mn: Устгахаар оруулсан гээгдсэн хашилт % байна

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
mn: Устгахаар оруулсан гээгдсэн  тохируулга бүхий хэл хашилт % байна.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
mn: Устгахаар оруулсан гээгдсэн хашилтын гишүүн  % байна.

en: There are no existing conditions in this survey.
mn: Энэ судалгаанд нөхцөл байхгүй байна

en: There are no groups available.
mn: энд хүчинтэй груп алга

en: There are no label sets which match the survey default language
mn: энд хэвшмэл хэлдээрх шошгоны тохиргоо алга

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
mn: Өөр асуулт алга. <Submit> товчийг дарж судалгааг дуусгана уу.

en: There are no questions in this survey
mn: энэ судалгаанд асуулт алга

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
mn:  Е- мэйл  {EMAILCOUNT} одоо хүртэл илгээсээр байна

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
mn: энэ судалгаанд асуулт  ( асуултын тоо)байна

en: There is 1 question in this survey
mn: энэ судалгаанд 1 асуулт байна

en: There is already a recorded answer for this token
mn: энэ тэмдэгтэд хариулт аль хэдийн бичигдсэн байна

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
mn: Энэ хүснэгтэд тохирсон тэмдэгтийг аль хэдийн оруулсан байна. Ижил тэмдэгтэд  олон тооны оруулалтыг ашиглах боломжгүй

en: There is no matching survey.
mn: Судалгаа тохирсонгүй

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
mn: '%s' тэмплэйтийг устгаж байх явцад алдаа гарлаа.  файлийн зөвшөөрөл болон лавлагааг шалгана уу

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
mn: Шинэчилсэн файлыг татаж авахад асуудал гарлаа

en: There was an error using the Google API.
mn: Дараа нь GOOGLE API ашигалаж алдаа илэрлээ

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
mn: таарсан е-мейл хаяг руу илгээгээгүй байна. Энэ нь  гэвэл  сэтгэл хангалуун шалгуур алга байхгүй байсан учраас

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
mn: Tэд хуулбар хэрэглэгчийн ашиглаж байгаа салбарын E-мейл болон эхний эцсийн нэрийн хослолоор олдсон байна

en: They were found to be duplicate using the participant id field
mn: тэд хуулбар хэрэглэгчийн ашиглаж байгаа салбарын оролцогч нэрээр олдсон байна.

en: Third choice
mn: Гурав дахь сонголт

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
mn: Энэ ZIP архив хүчингүй нөөц бүхий файлыг агуулдаг

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
mn: Энэ ZIP архив хүчингүй тэмплэйт файлыг агуулж байна. Импорт амжилтгүй боллоо

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
mn: Энэ архив судалгаанб PDF файлыг, queXML файлыг ,  XML –нэгдэлтийн queXF-г энэ нь шалгагдсан судалгаанб процессид queXF: http://quexf.sourceforge.net/-ээр ашиглагддаг файлыг агуулсан байна

en: This attribute is automatically mapped
mn: энэ онцлог шинж нь автоматаар хөтлөсөн байх

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
mn: Энэ файл хүчинтэй файлын архивгүй. Импорт амжилтгүй боллоо

en: This file type is not allowed to be uploaded.
mn: Энэ  төрөлийн файл  нь татагдах боломжгүй

en: This filename is not allowed to be uploaded.
mn: Энэ файлийн нэрээр татах боломжгүй байна.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
mn:  энэ груп асуулт агуулаагүй байна. Та урьдчилж харахаас өмнө энэ групд асуулт нэмэх ёстой.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
mn: . Энэ тодорхойлогдсон груп шударгаар хэлэхэд хоосон, гэхдээ чухал

en: This group does not contain any question(s).
mn: Энэ бүлэгт ямар ч асуулт алга.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
mn: Хандалт бүхий судалгаа хаагдсан, тиймээс хүчинтэй тэмдэгтээр та хангаж өгөх ёстой

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
mn: Энэхүү судалгаанд оролцохын тулд тусгайлан эрх (токен) авсан байх шаардлагатай.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
mn: Хариултыг шалгаж баталгаажуулах аргачлалыг тайлбарласан, судалгаанд оролцогчид үзүүлэх тусламжийн текст

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
mn: Энэ бол энгийн асуулт текст . Хэрэглэгч өдөр оруулхыг асуугдсан

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
mn: энэ бол текстэн асуултын загвар. Энэ хэрэглэгч оруулалт хийхийг асуусан байна.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
mn: Энэ бол тодорхойлогдсон загвар судалгаа. Энэ нилээд урт байж болно

en: This is another sample question text - asking for number.
mn: Энэ өөр нэгэн төрлийн асуулт - дугаар асуух

en: This is not a .csv file.
mn: Энэ .csv файл биш байна.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
mn: Энэ бол LimeSurvey судалгааны XML файл биш байна.

en: This is not a valid response data XML file.
mn: Энэ хүчинтэй үр дүн бүхий XML мэдээллэн файл биш байна

en: This is not a valid timings data XML file.
mn: Энэ хүчинтэй хугацаа бүхий XML мэдээллэн файл биш байна

en: This is not a valid token data XML file.
mn: Энэ хүчинтэй тэмдэгт бүхий XML мэдээллэн файл биш байна

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
mn: Энэ бол сүүлийн энгийн асуулт - бусад текстээс асуух

en: This is some help text for this question.
mn: Энэ асуултан зориулсан туслах текст

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
mn: Энэ бол удирдлагын сайтын  гэрээний е-мейл  хаяг бөгөөд гэрээний ойх е-мейл болон холбоо тогтоох сонголт, системийн мессэжид ашиглана

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
mn: Удирдагч сайтын хэвшмэл нэр энэ байна,  холбоо барих сонголт болон системийн мессэжид ашиглах

en: This is the survey end message.
mn: Энэ бол судалгааны төгсгөлийн мессэж

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
mn: энэ судалгаанд энэ нэр аль хэдийн ашиглагдсан байна. Таны хадгалах нэр цор ганц байх ёстой.

en: This name is reserved for standard template.
mn: Энэ нэр стандарт темплейтэд нөөцөлсөн

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
mn: Энэ нэр удирдлагын гарчигын хэсэг болон судалгааны жагсаалтын үнэлгээ дээр гарч ирэх болно.

en: This participant is not active in any survey
mn: Энэ оролцогч аль ч судалгаанд идэвхгүй төлөвтэй байна

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
mn: Энэ процесс энэ судалгааг. бүх төрлийн груп, асуулт , хариултиуд болон нөхцөлүүд устгах болно

en: This question does not have a question 'type' set.
mn: Энэ асуулт асуултын төрөлийг тавиагүй байна

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
mn: энэ асуулт нөхцөл нь тавигдсан, гэвч нөхцөл нь үүний дараа гарч ирэх асуултанд үндэслэж байна

en: This question has missing subquestions.
mn: Асуултын дэд асуултууд алга байна.

en: This question is always shown.
mn: Энэ асуултыг үргэлж үзүүлэх

en: This question is mandatory
mn: энэ асуулт албадмал байна.

en: This question requires a second answer set but none is set.
mn: . Секундэд шаардлагатай асуултын хариулт тависан гэхдээ нэг нь ч тавигдаагүй

en: This question requires answers, but none are set.
mn: Шаардлагатай асуултын хариулт гэхдээ нэг нь ч  тавигдаагүй

en: This question's SGQA code
mn: энэ асуултын SGQA код

en: This question's group ID number
mn: энэ асуултын ID груп дугаар

en: This question's question ID number
mn: энэ асуултын  ID асуулт дугаар

en: This question's survey ID number
mn: энэ асуултын  ID судалгаа  дугаар

en: This response ID is invalid.
mn: энэ ID хаяг хүчингүй байна

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
mn: энэ судалгаа нэгдсэн хүснэгтийн тэмдэгт байна. хэрэв энэ хүснэгтэн тэмдэгтийг устгавал устсан байх болно. бид энэ судалгааг устгахаас өмнө таны экспортолсон эсвэл 
    дэмжлэгээр өгсөн тэмдэгтүүдийг зөвлөсөн

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
mn: Энэ судалгаа идэвхгүй байна. Броуз рүү үр дүн   ирсэнгүй

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
mn:  Энэ судалгаа идэвхтэй ба хариу дүнгүүд нь хүснэгт дээр оршино. Хэрэв та энэ судалгааг устгавал эдгээр хариу дүнгүүд(файл) устах болно.	 Бид энэ судалгаа устахаас өмнө хариу дүнгүүдийг тань руу экспортлох болно .

en: This survey is active but expired.
mn: Энэ судалгаа идэвхитэй ч хугацаа дууссан.

en: This survey is active but has a start date.
mn: Энэ судалгаа идэвхтэй гэвч өдөр нь эхэлчихсэн

en: This survey is anonymous.
mn: энэ судалгаа нэргүй

en: This survey is currently active.
mn: энэ судалгаа одоогоор идэвхтэй.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
mn: Энэ судалгаа одоогоор идэвхгүй . та үр дүнгээ хадгалах боломжгүй

en: This survey is not active - no responses are available.
mn: Энэ судалгаа идэвхтэй биш – идэвхтэй хариу ү дүнгүүд байхгүй

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
mn: Энэ судалгаа идэвхтэй биш. Та VV экспортфайлыг импортлох амжилтгүй оролдлогын үр дүнгээс өмнө судалгааг идэвхтэй болгох хэрэгтэй

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
mn: Энэ судалгаа харахаан идэвхжээгүй байна мөн тиймээс таны оролцогч судалгаанаас дүүрэх боломжгүй

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
mn: энэ судалгаа хараахан идэвхжээгүй байна. Таны хариу үйлдэл хадгалагдаж чадсангүй.

en: This survey is not yet started.
mn: Энэ судалгаа эхлээгүй байна.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
mn: . Энэ судалгаа одоо идэвхтэй, хариу дүнгүүд бичигдсэн

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
mn: Энэ судалгаа нэргүй үр дүнгүүдэд ашигладаг, тиймээс таны үр дүнгүүдийг шинэчлэх боломжгүй

en: This variable name has already been used.
mn: Хувьсагчийн энэ нэр нэгэнт ашиглагдсан.

en: This will be the password of admin user.
mn: Хэрэглэгч  админы нууц үг байх болно

en: This will be the userid by which admin of board will login.
mn: login  админы удирдлагаар нэвтэрсэн  .  хэрэглэгч ID байна

en: This will be your default language.
mn: Энэ таны гэрээний хэл байх болно

en: This will export a printable version of your survey.
mn: Судалгааг хэвлэмэл хэлбэрээр экспортлох боломж олгоно.

en: This will replace the existing text. Continue?
mn: байж байгаа текстийг дахин байрлуулах болно. Үргэлжлүүлэх үү ?

en: Three
mn: Гурав

en: Time difference (in hours):
mn: хугацааны  ялгаа ( цагаар

en: Time limit
mn: Хугацааны хязгаар

en: Time limit action
mn: Хугцааны хязгаарын үйлдэл

en: Time limit countdown message
mn: хугацааны хязгаар урвуугаар тоологдсон мессэж

en: Time limit disable next
mn: хугацааны хязгаар дараа нь идэвхгүй

en: Time limit disable prev
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн идэвхгүй хэлбэр

en: Time limit expiry message
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн мессэж

en: Time limit expiry message display time
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн мессэжийг дэлгэцэн дээр  хугацааг нь харуулах

en: Time limit message CSS style
mn:  CSS хэлбэрийн хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн мессэж

en: Time limit timer CSS style
mn: хугацааны хязгаар нь хэтэрсэн CSS хэлбэр

en: Time remaining
mn: Үлдсэн хугацаа

en: Time statistics
mn: хугацааны статистик

en: Timer
mn: Хугацаа

en: Timings table could not be created.
mn: Цагны хүснэгт үүсгэх боломжгүй

en: Timings will be saved.
mn: Хугацаа хадгалагдана

en: Timings will not be saved.
mn: Хугацаа хадгалагдахгүй

en: Tip:
mn: зөвлөлгөө

en: Title
mn: Гарчиг

en: Title:
mn: гарчиг

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
mn: зураг эсвэл өөр зүйлс байршуулахдаа эхлээд шалгаж үзэх хэрэгтэй

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
mn: Шинэ нууц үг тань таны ашиглаж байгаа нэр дэх жинхэнэ е-мэйл хаяг руу чин хүргэгдэх болно

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
mn: таны хэрэглэгчийн  нууц нэрийг ашиглахаас нэргүй үлдэх нь , мөн е- мейл хаяг шаардлагагүй.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
mn: Хулганыхаа байрлалаар шийдсэн асуулт болон груп руу чирэгдэхдээ асуулт / груп асуултад дахин захиалга өгөх

en: Token
mn: Токен

en: Token ID
mn: тэмдэгт ID

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
mn: Атрибут тодорхойлолтон тэмдэгт амжилттай шинэчлэгдлээ

en: Token attribute: %s
mn: атрибут тэмдэгт: %s

en: Token code for this participant
mn: энэ оролцогч дох тэмдэгтэн код

en: Token control
mn: тэмдэгтийн хяналт

en: Token fields
mn: тэмдэгтэн салбар

en: Token length
mn: тэмдэгтийн урт

en: Token mismatch
mn: Токен буруу байна

en: Tokens
mn: тэмдэгтүүд

en: Tokens already exist for this survey.
mn: Токенууд энэ асуулганд өмнөн нь хийгдсэн байна

en: Tools
mn: зааварчилгаа

en: Total
mn: нийт

en: Total Errors
mn: нийт алдаа

en: Total Imported files
mn: нийт импортолсон файл

en: Total attributes in the central table
mn: төв хүснэгт дэх нийт атрибутууд

en: Total errors
mn: нийт алдаанууд

en: Total imported files
mn: нийт импортлосон файлууд

en: Total invitations sent
mn: нийт илгээсэн урилга

en: Total number of files
mn: файлын нийт тоо

en: Total numbers of sent reminders
mn: Нийт сануулга яавуулсан тоо

en: Total opted out
mn: нийт сонгогдсон

en: Total participants in central table
mn: төв хүснэгтэн дэх нийт оролцогчид

en: Total records in survey
mn: судалгаан дах нийт бичлэг

en: Total records in survey:
mn: судалгаан дах нийт бичлэг

en: Total size of files
mn: файлийн нийт багтаамж

en: Total surveys completed
mn: нийт судалгаа дууссан

en: Total time
mn: нийт цаг

en: Transfer the surveys of this user to:
mn: энэ хэрэглэгч рүү судалгаа шилжүүлэх

en: Translate survey
mn: судалгааг орчуулах

en: Translate to
mn: Орчуулах хэл

en: Tried to pop value off of empty stack
mn:  хоосон баганын үр дүн байхгүйгээр хийхээр туршсан

en: Try again
mn: дахин оролдоно уу

en: Try again! Connection with database failed.
mn: Дахин оролдоно уу! Өгөгдлийн сантай холбогдож чадсангүй.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
mn: Дахин оролдоно уу! Өгөгдлийн сан уруу холбогдоход алдаа гарлаа. Шалтгаан:

en: Try to submit again
mn: дахин оруулахаар оролд

en: Try with a bigger token length.
mn: илүү том урттай тэмдэгтийг турших

en: Turkish
mn: турк

en: Two
mn: Хоёр

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
mn: хадгалагдсан судалгаа руу нэвтрэх нэрийн төрөл болон нууц үг

en: Type:
mn: 	төрөл

en: UJIS for Windows Japanese
mn: UJIS for Windows япон

en: URL Description:
mn: URL-н тайлбар:

en: URL description:
mn: URL  тодорхойлолт

en: URL must be set if autoload URL is turned on!
mn: URL-г автоматаар ачааллах бол URL хаяг тохируулсан байх ёстой!

en: URL of the survey
mn: судалгааны  URL

en: Un-quotes a quoted string
mn:  үнэлсэн хэлхээг үнэлэхгүй байх

en: Unable to create directory `%s`.
mn: лавлагааг бүтээж чадахгүй %

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
mn: баганаас 2 бичилтээр цөөн- хосмог операторыг дүгнэж чадахгүй

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
mn: баганаас бичилт  үгүй  нэг элемэнтээс тогтсон операторыг дүгнэж чадахгүй

en: Unable to insert record into survey table
mn: судалгааны хүснэгтэн дотор бичлэг хийж чадахгүй

en: Unbalanced equation - values left on stack
mn: баланс бариагүй тэгшитгэл- баганын зүүн талын үр дүн

en: Uncertain
mn: Тодорхойгүй

en: Unchanged
mn: Өөрчлөгдсөнгүй

en: Undefined function
mn: Тодорхойлогдоогүй функц

en: Undefined variable
mn: тодорой бус хувьсах хэмжигдэхүүн

en: Unknown error
mn: Тодорхойгүй алдаа

en: Unknown file extension
mn:  үл мэдэгдэх файлын сунгалт

en: Unmapped participant attributes
mn: онцлог шинж бүхий оролцогч хөтлөөгүй байх

en: Unsupported number of arguments: %s
mn: -  ямар нэгэн дэмжлэггүй аргументийн тоо нь : %s

en: Unsupported syntax
mn: ямар нэгэн дэмжлэггүй өгүүлбэр зүй

en: Unwritable
mn: бичигдэж болдоггүй

en: Update
mn: шинэчлэх шинэчлэлт

en: Update condition
mn: нөхцөлийг шинэчлэх

en: Update scenario
mn: дүр зургыг шинэчлэх

en: Update server busy
mn: шиэнчилсэн сервер завүй байна.

en: Update token entry
mn: шинэчилсэн тэмдэгт оруулах

en: Update user group
mn: групын хэрэглэгчдийг шинэчлэх

en: Upload
mn: татах

en: Upload files
mn: Файлуудыг хуулах

en: Upload summary
mn: хураангуйгаар татах

en: Upload your files
mn: Файлуудаан хуулах

en: Uploaded CSV file successfully
mn: CSV файл амжилттай татагдлаа

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
mn: Татагдсан шошгын файлд .lsl сунгалт тавигдсан байх хэрэгтэй

en: Uploaded resources management
mn: менежментийн нөөцийг татах

en: Uploading
mn: Илгээж байна

en: Uploading LDAP Query
mn: LDAP асуултыг ачаалж байна

en: Uppercase the first character of each word in a string
mn: хэлхээний үг тус бүрийн эхний үсгийг  том үсгээр

en: Urdu
mn: урду хэл

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
mn: popup календарийн оронд баг багаар хувиарлагдахаар ашиглах

en: Use checkbox layout
mn: ccheck box төлөвлөгөөг ашиглах

en: Use dropdown presentation
mn: Урсалтын үзүүлэн ашиглах

en: Use global settings
mn: глобал тохиргоог ашиглах

en: Use mapping service
mn: газрын зураг ашиглахад хэрэглэх

en: Use same default value across languages:
mn: Та хэлнүүдэд ижил анхны утга хэрэглэ

en: Use settings below
mn: доорх тохиргоог ашиглах

en: Use slider layout
mn: слайдын үзүүлэнг ашиглах

en: Used/free space for file uploads
mn: татагдсан файл зай хоосон/ ашиглагдсан

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: User '%s' was successfully deleted.
mn: % хэрэглэгч амжилттай устгагдлаа

en: User added.
mn: Хэрэглэгч нэмэгдсэн

en: User already exists in the group.
mn: Хэрэглэгч  энэ групд аль хэдийн байна

en: User control
mn: хэрэглэгчийн хяналт

en: User data
mn: хэрэглэгчийн мэдээлэл

en: User does not exist in the group.
mn: Хэрэглэгч энэ групп байхгүй байна

en: User group
mn: хэрэглэгчийн груп

en: User group added.
mn: Хэрэглэгч груп нэмсэн

en: User group successfully added!
mn: Хэрэглэгчийн бүлэг амжилттай нэмэгдлээ

en: User group successfully saved!
mn: Хэрэглэгчийн груп амжилттай хадгалагдлаа

en: User groups
mn: хэрэглэгч групууд

en: User name
mn: хэрэглэгчийн нэр

en: User name:
mn: хэрэглэгчийн нэр

en: User not found.
mn: Хэрэглэгч олдсонгүй

en: User registration at '%s'
mn: Бүртгүүлэх хаяг '%s'

en: User removed.
mn: Хэрэглэгчийг устгав.

en: User with whom the participants are to be shared:
mn: Эдгээр оролцогчдыг хэнтэй хуваалцах:

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Username already exists.
mn: Хэрэглэгчийн нэр бүртгэлтэй байна.

en: Username: %s
mn: хэрэглэгчийн нэр: %s

en: Users
mn: хэрэглэгчид

en: Uses left
mn: Хэрэглхэд үлдсэн

en: Uses left:
mn: зүүн хэсэгийг ашиглах

en: Valid from
mn: аас хүчинтэй

en: Valid until
mn: хүртэл хүчинтэй

en: Valid username but not authorized by group restriction
mn: Хэрэглэгчийн нэр зөв боловч группын хязгаарлалтын улмаас эрх олгогдоогүй

en: Validation:
mn: баталгаа нотолгоо

en: Value
mn: Утга

en: Value range allows missing
mn: эрэблэгдсэн үр дүнгүүдийг алдаа байгааг зөвшөөрөх

en: Values:
mn: үр дүн , үр дүнгүүд

en: Version
mn: Хувилбар

en: Vietnamese
mn: вьетнам

en: View Saved but not submitted Responses
mn: хадгалагдсан гэхдээ батлагдаагүй үр дүнгүүдийг  харах

en: View policy
mn: Бодлоготой танилцах

en: View response
mn: хариу үйлдэлийг харах

en: View response ID %d
mn: хувь бүхий ID үр дүнг харах

en: View response URL
mn: URL хариу дүнг харах

en: View response details
mn: үр дүнгүүдийн детайлийг харах

en: View statistics
mn: Статистикийг харах

en: View the statistics for this survey.
mn: Энэ судалгааны статистик үзүүлэлтийг харах

en: View this record
mn: энэ бичлэгийн харах

en: View/read
mn: харах/ унших

en: Viewing response (ID %s)
mn: хариу үйлдэл харж байна (ID %s)

en: Visible
mn: Харагдах

en: Visit our website!
mn: Манай вебсайтад зочилно уу

en: Warn and move on
mn: Анхааруулаад цааш үргэлжлүүлэх

en: Warning
mn: анхааруулга

en: Warning!
mn:  Анхааруулга

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
mn: Анхаар: Дараах файлууд/заалтууд шинчлэл хийх шаардлагтай байна. Гэвч эдгээрх нь read-only хэлбэртэй байна

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
mn: Анхааруулга: Та ("password" гэсэн) анхны нууц үгийг ашигласаар байна. Нууц үгээ солиод дахин нэвтэрнэ үү.

en: Warnings
mn: анхааруулга

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
mn: Уучлаарай, системийн алдаа гарч таны файлыг хадгалж чадсангүй. Судалгаа явуулагч уруу энэ тухай мэдэгдлийг имэйлээр илгээсэн болно.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
mn: Уучлаарай, та энэ судалгаанд оролцох эрхгүй байна.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
mn: . Биднийг уучлаарай, гэхдээ таньд энийг хийх зөвшөөрөл алга

en: We are sorry but your session has expired.
mn: Уучлаарай, таны холболтын хугацаа дууссан байна.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
mn:  Бид та энэ судалгааг гол удирдагчаас дэлгэцээр оруулах экспортлон зөвлөсөн.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
mn: Таныг цааш үргэлжлүүлэхээс өмнө, үндсэн удирдагчын цонхноос оруулсан судалгаа экспортолхыг бид зөвлөж байна

en: Welcome
mn: Тавтай морил.

en: Welcome %s!
mn: тавтай морил %s!

en: Welcome and end text
mn: тавтай морилно уу бас төгсгөлийн текст

en: Welcome message:
mn:  мессэжэнд тавтай морил

en: Welcome to %s!
mn: %s д тавтай морилно уу

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
mn: LimeSurvey-г суулгах хөтөчид тавтай морил. Энэхүү хөтөч нь LimeSurvey програмыг суулгах, өгөгдлийн сангийн тохиргоо болон програмын үндсэн тохируулга хийхэд таныг замчлах болно.

en: Welcome to this sample survey
mn: Жишээ судалгаанд тавтай морилно уу

en: Welcome:
mn: тавтай морилно уу

en: Welsh
mn: Уэльсийн

en: When an imported record matches an existing record ID:
mn: импортлосон бичлэг нь байж байгаа нэрийн бичлэгтэй таарж байх

en: Writable
mn: бичигдэж болдог

en: Year
mn: Жил

en: Yes
mn: тийм

en: Yes (Forced by the system administrator)
mn: тийм (системийн удирдагчаар төлөвлөгдөнө )

en: Yes - Delete Them!
mn: Тийм – тэднийг устга

en: Yes/No
mn: Тийм/Үгүй

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
mn: та энэ судалгааны асуултууд дээрх бүх нөхцөлийг устгах талаар юу гэж бодож байна

en: You are about to delete this survey
mn: та энэ судалгааг устгах тухай байна  уу

en: You are already a part of this survey.
mn: Та энэ судалгаанд оролцоод эхэлчихсэн байна.

en: You are not a participant in this survey.
mn: Та энэ судалгааны оролцогч биш байна.

en: You are not allowed to print answers.
mn: Өгсөн хариултуудыг хэвлэх эрх танд алга:

en: You are not authorized to delete questions.
mn: Таньд энэ асуултыг устгах бүрэн зөвшөөрөл алга

en: You can leave these settings blank and change them later
mn: та энэ тохиргоо бланк хэсгийг үлдээж болно, дараа нь өөрчилж болно

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
mn: та энэ бланкыг үлдээж болно, “оруулсан тэмдэгт” ыг ашиглаж автомат тэмдэгт сонгох

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
mn: дэлгэцээс өмнөх хадгалагдсан судалгааг ачаалах боломжтой

en: You can not add a group if survey is active.
mn: Судалгаа идэвхтэй бол бүлэг нэмэх боломжгүй.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
mn: Та групээс грудын эзэмшигчийг шилжүүлэх болон нэмэх боломжгүй

en: You can now close this modal box.
mn: Та одоо энэ модаль цонхыг хааж болно.

en: You can upload %s under %s KB each.
mn: KB бүрд %s доор %s та хуулах боломжтой

en: You can use now the following credentials to log into the site:
mn: та сайтад нэвтрэхдээ одоогоос дагалдах ажлын байрны тодорхойлолтыг ашиглах боломжтой боллоо

en: You can't copy a question if the survey is active.
mn: Энэ судалгаа идэвхтэй байгаа бол та асуулт хуулж чадахгүй

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
mn: Тэмдэгтэн хариулт дээр үндэслэсэн оршин тогтэох үед та нэргүй хариулт үр дүнг ашиглаж чадахгүй.

en: You cannot delete the last answer option.
mn: Та хамгийн сүүлийн хариултын сонголтыг устгах боломжгүй

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
mn: таны оруулсан зарим текст нэг эсвэл нэгээс илүү асуултыг үргэлжлүүлэх боломжгүй байна

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
mn: Таньд Freetype Library инсталл алга. Freetype Library руу функцын  зохих ёсоор шаардлагатай графикыг үзүүл

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
mn: Таньд GD Library инсталл алга. GD Library руу функцын  зохих ёсоор шаардлагатай графикыг үзүүл

en: You don't have the permission to activate tokens.
mn: Таньд идэвхтэй тэмдэгт ашиглах зөвшөөрөл алга байна

en: You have already completed this survey.
mn: Та судалгааг аль хэдийн дуусгасан байна.

en: You have been already removed from this survey.
mn: Та энэ судалгаанаас аль хэдийн хасагдсан байна.

en: You have been removed from the central participants list for this site
mn: Та энэ сайтны төвийн оролцогчдийн жагсаалтаас хасагдлаа

en: You have been successfully added back to this survey.
mn: Таныг энэ судалгаанд буцааж нэмлээ.

en: You have been successfully removed from this survey.
mn: Таныг энэ судалгаанаас хаслаа.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
mn: таны нэвтрэх оролдлогын тоо хамгийн их хэмжээнд хүрлээ. Дахин оролдохоосоо %d хүртэл минут хүлээнэ үү.

en: You have not selected a question
mn: таньд сонгосон асуулт алга

en: You have not selected a survey
mn: таньд сонгосон судалгаа алга

en: You have to pair this field with an existing attribute.
mn: Таньд онцлог шин оршин байгаа хос салбар байх ёстой.

en: You have to select at least one label set.
mn: та хамгийн багадаа нэг хаяг тавихаар сонгох ёстой.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
mn: та зарим хэсгийн авахыг хүсвэл энэ судалгаанд бүртгүүлэх хэрэгтэй

en: You must be registered to complete this survey
mn: та  энэ судалгааг дуусгахын тулд бүртгүүлэх ёстой.

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
mn: Энэ файлыг ачаалуулхаасаа өмнө бичих эрхийг авах ёстой. Хэрвээ үнхээр хийх шаардлагтай бол системийн админстратортой холбоо бариж зөвөлгөө амаарай

en: You must supply a name for this saved session.
mn: Та хадгалсан хугацаандаа нэрээр хангаж өгөх ёстой

en: You must supply a password for this saved session.
mn: Та хадгалсан хугацаан даа нууц үгээр  хангаж өгөх ёстой

en: You need to add question groups
mn: та асуултын груп нэмэх хэрэгтэй

en: You need to add questions
mn: та асуулт нэмэх хэрэгтэй

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
mn: Та энэ асуултад %s илүү файл хуулах хэрэгтэй 
     та гарахыг хүсэж байгаадаа итгэлтэй байна уу ?

en: You should export your responses before deactivating.
mn: Идэвхгүй болхгохоос өмнө хариу үйлдэлийг експорт хий

en: You should have a great time doing this
mn: та үүнийг хийснээрээ цагийг зугаатай өнгөрөөх болно

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
mn: үүссэн нөхцөл байдал дахь хүснэгт (үүд) - ийн нэр (үүд) -ийг энэ мэдээллийн дараа ачааллах хэрэгтэйг санах хэрэгтэй

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
mn: . 	 Та  судалгаагаа өөрчлөх шаардалагагүй болон дуусгачихсан үед таны судалгаа идэвхтэй байна

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
mn: Өөр хуудас уруу 5 секундын дотор шилжихгүй бол <a href="%s">энд</a> дарна уу.

en: You've been logged out due to inactivity. Please log in again.
mn: Үйлдэл хийгээгүй удсан тул системээс гарсан байна. Дахин нэвтэрнэ үү.

en: Your Choices
mn: таны сонголт

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
mn: Таны Limesurvey инсталлыг шалгасан хэрэв шинэчлэлт нь амжилттай болсон бол

en: Your Ranking
mn: таны байр суурь

en: Your answer
mn: Таны хариулт

en: Your assessment
mn: Таны үнэлгээ

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
mn: Таны вэб хөтчийн мэдээлж буйгаар таа энэ судалгаанд өмнө нь хариулсан байна. Тиймээс судалгааг дахин эхлүүлэх боломжийг танд олгохын тулд бид session (холболт)-ыг шинээр эхлүүллээ.

en: Your browser screen size is too small to use the administration properly. The minimum size required is 1280*1024 px.
mn: Админ панель ашиглахад таны вэб хөтөчийн дэлгэцийн хэмжээ хэт жижиг байна. Дэлгэцийн хэмжээ хамгийн багадаа 1280*1024 px байх хэрэгтэй.

en: Your database server password.
mn: Таны сервер мэдээллийн сангийн нууц  үг

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
mn: Таны  сервер мэдээллийн сангийн хэрэглэгч нэр. Ихэвчлэн root  нь ажилладаг юм

en: Your email address:
mn: Таны имэйл хаяг:

en: Your passwords do not match.
mn: таны нууц үг тохирохгүй байна

en: Your personal settings were successfully saved.
mn: . Таны хувийн тохиргоо амэилттай хадгалагдлаа

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
mn: . Таны онцгүй эрхтэй хэл инсталлын процессээс дамжуулагдан ашиглагдана

en: Your response table will be renamed to:
mn: таны хариу үр дүнгүүдиын хүснэгт дахин нэртэй болно.

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
mn: таны хариулт алдагдлаа,  судалгааны администратор луу  мейлдэх ба дараах цэг дэх таны мэдээллийн сан дотор оруулах болно

en: Your responses were successfully saved.
mn: Таны хариу дүнгүүд амжилттай хадгалагдлаа

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
mn: таны судалгаа хариу үйлдэл бүртэй нэгдсэн  тэмдэгтэн мэдээлэл экспортлож чадна.  Экспортлохыг хүсэж байгаа нэмэлт салбараа сонго.

en: Your survey responses have been recorded.
mn: таны судалгааны үр дүн бичигдчихсэн байна

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
mn: Таны судалгааны хариу дүнгүүд амжилттай хадгалагдлаа. Та е-мейл хаягаараа баталгаажуулна уу. Мэдээж хэрэг нууц үгээ хадгал, үүнээс хойш   бид таньд сэргээж өгөх боломж байхгүй

en: Your survey was successfully saved.
mn: таны судалгаа амжилттай хадгалагдлаа

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
mn: таны судалгаа таны ашиглаж байгаа нэр болон нууц үгээр хадгалагдах болно, дараа нь ижил нэр болон нууц үгээр  нэвтрэн дуусгаж болно.

en: Your time to answer this question has expired
mn: Энэ асуултанд хариулах таны хугацаа дууссан

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
mn:  таны асуултанд хариулах хугацаа дуусаж байна. Танд (хугацаа) үлдсэн, цаг

en: Your update key is invalid and was removed.
mn: .  Таны шинэчилсан түлхүүр хүчингүй  бас дахин оруулсан байна.

en: Your user data for accessing %s
mn: таны хандалт дах хэрэглэгчийн мэдээлэл %s

en: Zoom level
mn: Татаж харах хэмжээ

en: addslashes
mn: ташуу зураас нэмэх

en: and
mn: бас ба

en: at question
mn: асуулт дээр

en: checked
mn: шалгагдсан

en: directory
mn: тайлбар толь, лавлагаа

en: equals
mn: тэнцүү

en: having a token
mn: тэмдэгттэй болж байна

en: having a valid email address
mn: хүчинтэй е-мейл хаягтай болж байна

en: hours
mn: цаг

en: if:
mn: хэрэв:

en: is
mn: бол

en: is NOT
mn: биш

en: is greater than
mn: илүү их

en: is greater than or equal to
mn: их юмуу тэнцүү

en: is less than
mn: илүү бага

en: is less than or equal to
mn: бага буюу тэнцүү

en: is matched (regexp)
mn: нь (regexp) -т таарсан

en: minitab method
mn: Minitab арга

en: mins
mn: минут

en: not checked
mn: шалгагдаагүй

en: not having been sent an invitation already
mn: аль хэдийн илгээсэн урилга байхгүй болчихсон байна

en: or
mn: эсвэл

en: page
mn: хуудас

en: queXML format (*.xml)
mn: queXML форматлах (*.xml)

en: quota language settings
mn: хэлний тохиргооны квот

en: quota members
mn: квоттой гишүүд

en: responses
mn:  хариу дүнгүүд

en: seconds
mn: секунд

en: selected
mn: сонгосон

en: table
mn: хүснэгт

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
mn: энэ бол сайтад хэрэглэгчийн бүтээсэн зүйлийг  мэдэгдэх автомат е-мейл

en: timings
mn: хугацаа явж байна

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
mn: http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php илүү их мэдээлэл авах бол
